Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Emziren annede kabızlık sorunu hakkında bilgi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Emziren annede kabızlık sorunu hakkında bilgi

  Reklam




  yeni dogum yatım ve sürekli kabılık sorunu yaşıyorum ne yapabilirim


  Paylaş
  Emziren annede kabızlık sorunu hakkında bilgi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam




  Birçok kadın doğum yaptıktan sonra kabızlık çeker. Siz de etkilendiğinizi düşünüyorsanız, egzersiz, uygun diyet ve bolca sıvı alımı size yardımcı
  olacaktır.


  Doğumdan sonra dışkının bağırsaklardan geçişi yavaşlar ve bu da kabızlığa yol açar. Bu yavaşlamanın başlıca sebebi karın kaslarının gevşemesi ve gerilmesidir. Bu nedenle karın içi basınç normale göre daha düşüktür. Bağırsak kaslarının gebelikteki yüksek seviyeli progesterona bağlı olarak gevşemesi de bağırsak hareketlerim yavaşlatabilir. Epiziyotomi olduysanız, bilinçli veya bilinçsiz olarak, acı korkusundan dolayı da dışkınızı tutabilirsiniz.
  Müshil, dışkı yumuşatıcılar veya fitiller gibi ilaçlar hareketlenmeyi sağlayabilir. Emziriyorsanız ağız yolu ile herhangi bir şey almayın, çünkü süte geçebilir ve karın krampları ile sulu dışkılamaya yol açabilir.
  Kabızlığın en iyi çaresi (ve önlemenin iyi bir yolu) kuru erik veya incir yemektir. Bol sıvı alımı; liften zengin yiyecekler; hareketsiz kalmamak ve loşi akıntısı durduktan sonra , karın kaslarını güçlendirmek de faydalı olur. Pelvis kaslarının egzersizi de anal kaslarının ve anal sfinkterin eski kuvvetine gelmesini sağlar.



emziren annelerde kabızlık nasıl giderilir,  emziren annede kabızlık nasıl giderilir,  emziren annelerde kabızlık,  emziren annede kabızlık,  emzirirken kabızlık,  emzirirken kabızlık nasıl giderilir,  emzirirken kabizlik