Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan bebeklerde agızda pamukcuk neden olur Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  bebeklerde agızda pamukcuk neden olur

  Reklam
  bebegimin agzında beyaz pamukcuklar var
  pamukcuk nasıl tedavi edilir
  pamukcuk sebepleri nelerdir


  Paylaş
  bebeklerde agızda pamukcuk neden olur Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bebeklerde Pamukçuk: Bebeklerde ağız içerisinde oluşan pamukçuğun nedenleri ve tedavi yollarıyla ilgili bilgileri sizler için sunuyoruz.
  Bebeğinizin yanaklarının iç tarafında, dilinde ya da damağında, silmekle kolayca çıkmayan, beyaz ya da sarı, hafif kabarık lekeler görülüyorsa ve beslenirken ağlıyorsa pamukçuk olmuş demektir. Bebeğinizde pamukçuk olmuşsa hemen önlem almalısınız, eğer emziriyorsanız ve meme uçlarınız çatlamışsa pamukçuk size de geçebilir.
  Doktorunuz, enfeksiyonu temizlemek için damla ya da merhem verecektir. Pamukçuğun size de geçmemesi için siz de tedavi olmalısınız. Bebeğinizde pamukçuk olduğu zaman yemesi kolay şeyler vermelisiniz. Biberondan besleniyorsa, biberon emziğinin yumuşak ve temiz olmasına dikkat etmeli ve her öğünden sonra steril etmelisiniz.
  Eğer emziriyorsanız, meme uçlarınızın mikrop kapmaması için özen göstermeli, emzirdikten sonra suyla yıkamalısınız. Eğer doktorunuz koruyucu bir merhem vermişse emzirmeden sonra sürmeli ve sonraki emzirmeden önce yıkamalısınız.
  Pamukçuk bebeğinizin anüs çevresinde de görülebilir. Bu durumda bebeğiniz bezini kirlettiğinde vakit kaybetmeden bezini değiştirmeli ve doktorunuzun tavsiye edeceği merhem veya ilaçları kullanabilirsiniz.

  Pumukçuk (ağız içi yaralar) hastalığının nasıl geçer hakkında bitkisel çözümler şöyle:
  1) Böğürtlen yaprakları çayı balla tatlandırılır. İçine limon sıkılarak içilir.
  2) Dut şurubu ağızda oluşan pamukçuk için gargara olarak kullanılır.
  3) Fesleğen Bebeklerin ağzındaki pamukçuklar için kullanılır.
  4) Fesleğen çiçeği,tohumu ve yaprakları kurutulduktan sonra çay olarak demlenip içilebilir.Bu çayı büyükler günde 1-2 bardak tüketebilir.
  5) Muşmula kaynatılır ve suyu ile ağız gargara yapılarak çalkalanırsa pamukçuk oluşumunu engeller.
bebeklerde pamukçuk neden olur,  pamukçuk neden olur,  bebeklerde pamukçuk neden oluşur,  bebeklerde ağızda pamukçuk neden olur,  bebekte pamukcuk neden olur,  pamukcuk neden oluşur,  pamukçuk neden çıkar