Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Devit-3 kullanan var mı? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Devit-3 kullanan var mı?

  Reklam
  devit-3 kullanan var mı?
  devit-3 FAYDALARI VE ZRARLARI NELERDİR


  Paylaş
  Devit-3 kullanan var mı? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kullanım Şekli:
  Süt çocuklarının kemik oluşumunda ve raşitizmde 3-4 haftada bir 300.000 IU veya günde 10.000 IU, osteomalasi, plörezi, psöriazis, tüberküloz, lupus vulgaris, endemik sprue ve artrozda 6-12 hafta süreyle haftada 300.000 IU veya günde 10.000 IU yaygın ekzemalarda 8 günx300.000 IU oral yolla uygulanır. Günlük ihtiyaç 400-800 IU'dir. Bunun üzerindeki dozlar enfeksiyon yapabilir. Preparat peroral veya i.m. yolla kullanılabilir. Kalsiyum absorbsiyonu bozukluklarında i.m. uygulama tercih edilmelidir.

  Endikasyonları :

  Raşitizm, osteomalasi, plörezi, kemik ve mafsal tüberkülozu, psoriasis, lupus vulgaris, yaygın ekzema; çocuklardaki diş çıkarma güçlükleri ve yaz ishallerinde kullanılır.


  Kontrendikasyonları:
  Ağır hipertansiyon, ileri derecede arteriyoskleroz ve aktif akciğer tüberkülozunda uzun süre yüksek dozlarda kullanılması kontrendikedir.


  Uyarılar:
  D3 vitamininin devamlı kullanılmasını gerektiren durumlarda böbrek fonksiyonları düzenli olarak kontrol edilmelidir. Günlük ihtiyaç 400-800 IU'dir. Bunun üzerindeki dozlar entoksikasyon yapabilir. Hamile kadınlarda mutad doz düzeyinde güvenilir olup olmadığı bilinmediğinden hamilelik sırasında kullanılmaları önerilmez.


  Yan Etkileri:
  Uygulamaların çok kısa aralarla yapılması ve tedavi süresinin kontrolsüz uzatılması ile ortaya çıkabilen belirtiler, poliüri, polidipsi, hiperkalsiüri, hiperkalsemi, ateş, bulantı, rezidüel azotun yükselmesi ve anüridir.gebelikte devit 3 kullanan var mı,  hamilelikte devit 3 kullanan var mı,  devit 3 kullananlar,  hamilelikte devit 3 kullanımı,  hamilelikte devit 3 damla kullananlar,  gebelikte devit 3 faydaları,  gebelikte devit 3