Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Tek çizgi belirgin digeri silik Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Tek çizgi belirgin digeri silik

  Reklam
  yapılan teste tek cizgi belirgin digeri silik ne demek oluyor


  Paylaş
  Tek çizgi belirgin digeri silik Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Eczanelerden ucuza ve kolayca alınabilen bir testtir.
  hCG gebelik hormonunun idrarda bulunup, bulunmaması temeline dayanan bir testtir.
  hCG oranı 20miÜ üzerindeyse pozitif sonuç verir.
  Cinsel ilişkiden ertesi gün sonra test uygulanırsa sonuç vermez.
  Doğru sonuçlar almak için adet gününden 1-2 gün geçmiş olması lazımdır.

  Hamilelik belirtileri
  Bir kadının gebe kalışını gösteren belirtiler 3 gruba ayrılır. Bu hamilelik belirtileri şu şekildedir:
  a) Şüpheli belirtiler,
  b) Olası Belirtiler,
  c) Kesin belirtiler,
  Bize gebelik teşhisinde yardımcı olan bu belirtilerin bir kısmı hiçbir test uygulamaksızın kadının hissettiği belirtilerdir.
  Bir kısmı, ise testler ve doktor tarafından saptanır. Şüpheli ve olası belirtiler dediğimiz belirtiler, hekime gebelik teşhisinde yardımcı olur, fakat bunlar yüzde yüz güvenilir işaretler olarak değerlendirilemezler. Çünkü gebelik dışı bazı klinik tablolar da bu belirtilerin bir veya birkaçını verebilir. Birkaç belirtiyi bir arada görmedikçe gebelik teşhisinde kesin konuşmamak, bir süre daha beklemek daha doğru bir davranıştır. Çünkü gerçeğe dayanmayan bir teşhis çoğu zaman kadında ruhsal gerilim ve çöküntü yaratabilir. Bu nedenle kadının, son adet kanaması tarihi dâhil, verdiği bilgiler ve Kadın Doğum Uzmanı’nın muayenesi diğer testlerle beraber değerlendirilmelidir. Erken gebeliklerin tanısı karın bölgesi fazla yağlı kimselerde ve muayenede kendini” sıkmadan rahat durmayan hastalarda oldukça güçtür.
  İlk hafta hamilelik belirtileri: Gebelik nasıl anlaşılır, gebeliğin belirtileri nelerdir?
  Bulantı ve kusma: Hamileliğin ilk haftasından itibaren görülmeye başlayan tipik hamilelik belirtisidir. Gebelerin pek çoğu, gebelik başlangıcında ilk haftalarda sabahları bulantıdan şikayetçi olurlar. Bulantının sabah hasta uyandığında görülmesi günün ilerleyen saatleri içinde azalarak kaybolması, gebeliğin tipik erken bulgularmdandır. Bazı kadınlarda bulantı dışında kusma veya kusacakmış gibi olma yakınmaları sıktır. Kusma bulantının adet kanaması gecikmesiyle beraber görüldüğü vakalar ilk önce gebeliği düşündürür.

  Doğru sonucu alabilmek için en az 1 hafta beklemek gerekiyor,tek çizgi olduğu zaman gebelik yoktur,yalnız birinde bir belirginlik varsa beklemek yada teseti tekrar denemek lazım..gebelik testinde ikinci çizginin kaybolması,  gebelik testinde silik cizginin kaybolmasi,  gebelik testinde çizgi çıkıp sonra kaybolması,  gebelik testinde kaybolan çizgi,  gebelikte 1 çizgi belirgin 2 çizgi silik ,  gebelik testinde ikinci çizgi çıkıp kaybolmasi,  gebelik testi silik cikip kaybolmasi