Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan iğne oyası ile tomurcuk motifinin yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  iğne oyası ile tomurcuk motifinin yapılışı

  Reklam
  iğne oyası ile tomurcuk motifinin yapılışını öğrenmek istiyorum


  Paylaş
  iğne oyası ile tomurcuk motifinin yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  iğne oyası ile tomurcuk motifinin yapılışı

  Tomurcuğu yapmak için tığ kullanıyoruz. Tığın yazı yazan kısmına ne çok sıkı nede çok gevşek olacak şekilde ipi 25 kere sarıyoruz. İğneyi resimde gördüğünüz gibi sardığımız ipin içinden geçiriyoruz. Sardığımız ipi iğneye bir kere sarıyoruz.. İğneye geçmiş olan ipi iğneye sarıyoruz yani düğüm yaparken sardığımız gibi yapıyoruz.

  Düğüm yaptıktan sonra sardığımız ipi yavaşça çekerek yazı kısmından çıkartıyoruz ama tığdan tamamen çıkarmıyoruz, Burada aynı ip üzerine bir düğüm daha yaparak iyice sabitliyoruz. Çok minik bir pırpır yapıyoruz. Başına çıkıyoruz. Yine alta iniyoruz yani buraya minik bir tavşan kulağı yapıyoruz .

  İnternette olan diğer örneklerde ucunda uzun bir boncuk var ama bende boncuk olmadığı için böyle yaptım her zaman boncuk bulamaya biliriz değil mi böylesi daha iyi bence.

  Alt kısmına da aynı üst kısmına yaptığımız gibi düğüm yapıyoruz. İki düğüm yaparak iyice sağlamlaştırıyoruz . İpini kesip bir çakmakla yakarsanız daha sağlam olur, ben örnek gösterdiğim için şimdilik yakmadım .

  Önce 6-7 tane fare dişi yapıyoruz. 4 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa dönüyoruz. Dağ bitene kadar ters düğümle başa dönüp zürafa yapıyoruz. En son zürafanın iyice başına ters düğümle düğüm yapıyoruz.. İki minik pırpır yaparak yaprağı yapmaya başlıyoruz.

  Ters düğümle başa dönüyoruz. Başta ve sonda artırarak 3 zürafa yapıyoruz. Ters düğümle başa dönüp yanlardan artırarak 5 zürafa olana kadar artırıyoruz. 5 zürafadan sonra hiç arttırmadan zürafalar bitene kadar yapıyoruz yaprak bitiyor. İpi kesiyoruz. Yaprağın altına düğüm yapıyoruz Yaptığımız tomurcuğu iğneye geçiyoruz. Tomurcuk geçmiş halde uzunca bir pırpır yapıyoruz.

  İkincisini de aynı şekilde takıyoruz. Diğer yaprağı da aynı ilk yaprak gibi yapıyoruz. Aralara istediğimiz aralık olana kadar fare dişi yapıyoruz, fare dişlerinin üzerine de ara ara pırpırdan çiçekler yapabiliriz.
iğne oyası öğrenmek istiyorum,  igne oyasi ogrenmek istiyorum,  iğne oyası tomurcuk,  iğne oyası tomurcuk yapımı,  iğne oyasi öğrenmek istiyorum,  iğne oyası öğrenmekistiyorum,  tomurçuk oyalar