Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Babamla görüşmeyi kestim Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Babamla görüşmeyi kestim

  Reklam
  Babamın yanlışları nedeniyle onunla görüşmeyi kestim. Ne yapmalıyım?...


  Paylaş
  Babamla görüşmeyi kestim Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: Hocam size zahmet vermekten çok sıkılıyorum ama ben babamla uzun bir süredir görüşmüyorum. Aynı zamanda kardeşimin karısıyla da annemi ve diğer kardeşlerimi de bu sebepten göremiyorum. Annem benim evime geliyor öyle görüşüyorum. Hocam ben bir türlü yapılan haksızlıkları unutamıyorum. Babam her fırsatta beni aşağılıyor. Beni çok küçük görüyor. Bugüne kadar her seferinde günahından ötürü yine evlatlığımı yapıp elini öptüm ama her seferinde nasılsa önümüzde bayram var yine af dileceğimi bilerek daha ağır küfür ve sözlerle ciğerimi yakıyor. Yengem de onun bu tavrından yüz bularak bana hak etmediğim şekilde davranıyor. Herkes babandır git diyor. Annem babama ait olmayan sözleri sanki babam söylemiş gibi bana, gel özledi vallaha seni soruyor diyor ama ben biliyorum ki böyle bir durum yok. Ne yapayım hocam? Sözleri küfürleri çok ağır inanın benim namaz kılmam için bile aman ne olacak onun namazından, gelip geçici heves diyormuş. Oysa ben her namazımda ona çok dua ediyorum ama af edemiyorum. Ne yapayım hocam?
  CEVAP: 1- Anne babanızın size karşı tutumu ne olursa olsun sizin onlara EN İYİ EVLAT muamelesi yapmanız gerekiyor.
  2- Bu yaptığınız ibadettir. nasıl ibadetler bizim zevklerimize göre belirlenmiyorsa bu da sizin hoşlanmadığınız şekilde yürüyebilir ama siz ecir kazanacaksınız. Muhakkak kazanacaksınız.
  3- Sıkıntınız artarak devam edebilir. bu ecrinizin de artacağını gösterir. Ecrinizin artacağı sürece girmeniz, bir önceki süreçten kazandığınızın işaretidir.
  4- Böyle bir süreci yaşamasanız Allah Teala, muhakkak sizi başka bir şeyle imtihan edecekti. Çünkü hayat imtihandır. Asla yılmayın, sabredin kazanın.
  Allah işinizi kolay etsin.