Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Vajina kokusu nasıl giderilir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Vajina kokusu nasıl giderilir

  Reklam
  vajina kokusu nasıl giderilir yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkürler.


  Paylaş
  Vajina kokusu nasıl giderilir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Vajina Kokusu Neden Olur Nasıl Giderilir
  Vajina Kokusu Neden Olur Nasıl Giderilir
  Vajina akıntılarından dolayı vajinada meydana gelen kokular rahatsız edici olabilri.Vajinanızda meydana gelen kokulardan dolayı sosyal yaşamınızda sıkıntılar olabilecği gibi özel yaşantınızda da sıkıntılar olabilr.Vajina kokusunu giderebilmek için nele ryapılmalı peki?


  Vajinada oluşan koku özellikle hijyen eksikliği başta olmak üzere birçok nedene bağlıdır. Bu yüzden vajinanızı her daim temiz ve kuru tutmalısınız. Dar kıyafetler giyen bayanlarda da nem ve bakteri oluşumundan dolayı koku ortaya çıkabilir.

  Vajina Kokusu İçin Çözümler ve Alınacak Önlemler

  Vajinada oluşan kokuyu önlemek için bol kıyafetler giymelisiniz. Eğer regl döneminde değilseniz altınıza bir şey giymeden uyuyabilirsiniz, böylece genital bölgeniz hava alabilir. Bu yolla ayrıca kaşıntılarınızdan da kurtulabilirsiniz. Pamuklu kıyafetler ve iç çamaşırları tercih etmelisiniz.

  Tampon kullanıyorsanız tamponunuzu sık sık değiştirmeyi ihmal etmeyin. Eğer cinsel hayatınız aktifse, her ilişkiden sonra idrara çıkmayı unutmayın. Bu yöntem vajinanızdaki bakterilerin dışarı atılmasını sağlar. Bu yolla vajinal kanalın dışındaki bakterilerden de kurtulabilir ve bakterilerin idrar yoluna girmesini önleyebilirsiniz.

  Hamile kalmak isteyene kadar kondom kullanın. Kondom vajinal kokuya neden olan enfeksiyonları engeller. Ayrıca ilişkiden sonra duş alıp sirkeli suyla vajinanızı yıkayabilirsiniz. Fakat bu işlemi çok sık yapmayın.

  Birden fazla partnerle ilişkiye girmekten sakının. Bu, sadece vajinal kokuya neden olmaz ayrıca sek yoluyla bulaşan hastalıklara da davetiye çıkarır. Bu hastalıkların bazıları ölümle bile sonuçlanabilir. İlişkiye girmeden önce, partnerinizin herhangi bir cinsel hastalığı olmadığından emin olun.

  Aşırı şeker içeren yiyecekler yerine daha sağlıklı gıdalar tüketin. Ayran, vajinal kokuyu engelleyen en etkili yollardan biridir. Yoğurt da kokudan kurtulmanızı sağlayacak etkili yollar arasındadır. Koku gidene kadar düzenli olarak yoğurt yiyin ve ayran için.

  Vajinal koku, evlilik yaşamınızı mahvedebilir. Eğer yukarıda bahsedilen yöntemlerle kokudan kurtulamazsanız, mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Bu kokunun altında başka sağlık sorunları da yatıyor olabilir.vajina kokusu nasıl giderilir,  vajina kokusu nasıl önlenir,  vajinal koku nasıl giderilir,  vajinal koku giderici,  vajinada koku nasıl giderilir,  vajina kokusu giderme,  rahim kokusu nasıl giderilir