Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hamilelikte cinsel ilişki caiz midir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hamilelikte cinsel ilişki caiz midir?

  Reklam
  Hamilelikte cinsel ilişki caiz midir?


  Paylaş
  Hamilelikte cinsel ilişki caiz midir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelikte cinsel ilişkiyi yasaklayan herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Cinsel ilişkinin kesin olarak yasak olduğu durumlar bayanların adet dönemleri ile hac ve umre için ihramlı bulunulan durumlardır.
  Hamilelik döneminde ise doktorların söyleyecekleri şeyler önem kazanmaktadır. Bu dönemin son zamanlarına kadar cinsel ilişkinin kadına ve karnındaki çocuğa herhangi bir zarar vermediği bilinmektedir. Bu durumda herhangi bir sakınca olmaz. Fakat hamileliğin son dönemlerinde -ki bunu doktorlardan öğrenmelisiniz- anne veya çocuk için zarar söz konusu olursa o zaman bundan kaçınmak dinen de gerekli olur. Çünkü dinimizde “ne zarar vermek vardır ne de zarara uğramak.” (İbn Mâce, Ahkâm, 17; Muvatta, Akdiye, 31; Ahmed b. Hanbel, 5/327.)
  fetvalarhamileyken ilişkiye girmek günahmı,  hamileyken iliskiye girmek gunahmi,  hamile kadınla ilişkiye girmek günahmı,  hamileyken ilişkiye girmek günahmıdır,  dinimizde hamileyken ilişkiye girmek,  dinimizde hamileyken ilişkiye girilirmi,  hamileyken ilişkiye girmek caiz mi