Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Dogum çantasında olması gerekenler nelerdir Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Dogum çantasında olması gerekenler nelerdir

  Reklam
  Dogum çantasında neler olmalıdır


  Paylaş
  Dogum çantasında olması gerekenler nelerdir Mumine Forum

 2. 2
  Reklam


  Anne adaylarının, hastaneye gittiklerinde yanlarında götürmeleri gereken “doğum çantası”nın, erken doğum olasılığı dikkate alınarak, doğuma birkaç ay kala hazırlanması gerekir.Doğum çantasında, bir anne adayının hastaneye gittiğinde ihtiyaç duyacağı eşyaların bulunduğunu hatırlattı. Doğum çantasının hazır olması anne adayına büyük bir rahatlık verir.Anne adaylarına şunları dikkate almalıdır:
  “Normal olarak 37 haftalık bir yolculuğu olan bebeğiniz size kavuşmak için bazen aceleci davranabilir. Zaten bebeklerin çoğu, zamanından önce doğar. Bazen de siz son dakikaya kadar beklettiğiniz için çantanızı hazırlarken heyecanınız nedeniyle bazı şeyleri unutabilirsiniz. Bu yüzden güvende olmak için doğum yaklaşırken her şeyi hazır tutmak gerekir. En iyisi doğumdan bir kaç ay önce sakince çantanızı hazırlamanız.” “DOĞUM ÇANTASINDA NELER OLMALI?”
  Anne adaylarının, doğum yapılacak hastanenin ne gibi imkanlar sunduğunu öğrenmesi yararlı olur, doğum çantasında 2-3 adet önden düğmeli uzun gecelik bulunması gerekir.Böylece emzirmeyi kolaylaştırabilirsiniz. Çantaya, doğum sırasında üşümelere karşı ayakları korumak için kalın çorap, bir kaç adet emzirme sutyeni, bir çift rahat terlik, bol miktarda pamuklu çamaşır ve kişisel temizlik eşyalarının da konulmasını gerekir. “Bebek için de bol miktarda bez, atlet, fanila, külot, pamuklu rahat giysi, battaniye, başlık, çorap, eldiven ve temizleme materyalleri ile hastaneden çıkarken kullanılacak bebek taşıma çantası hazırlanmalı” dır.Anne adaylarına, hastane başvuruları sırasında gerekli olacak evrakları da ihmal etmemeleri yararlı olur.Kadınların hastaneye giderken yanlarında, kimlik, sağlık karnesi, gebe takip kartı, hamileliği süresince yapılan tahlil ve tetkik raporlarını da bulundurmaları halinde işlemler daha kolay yapılabili