Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Eşimin ailesi beni hor görüyor benim annem %52 babam %78 özürlü madii durumumuzda iyi değil Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  fatma öz

  Reklam

  Eşimin ailesi beni hor görüyor benim annem %52 babam %78 özürlü madii durumumuzda iyi değil

  Reklam
  eşimin ailesi beni hor görüyor benim annem %52 babam %78 özürlü madii dürumumuzda iyi değil annesi ve eltim benim onalra iyi davranmama rağmen sürekli dışlıyor kiminle aram iyi olsa ona gidip benim ağzımdan güya armızı açıyorlar bana istedikleri gibi davranıp kullanmak istiyorlar sürekli benden istekleri oluyor maddi manevi ben bu güne kadar hep karşılıksız isteklrini yaptım ama benden kötüsü yok beni kullanıyorlar bana iftiralar atıyorlar bana geliyor ben sorunca biz demedik diye inkar ediyorlar bende görüşmüyordum kaynanam bana beddua ediyor kızdım sizğnle görüşmek istemiyorum bana uzak allaha yakın olun dedim. eşimi arayıp ağlıyor eşim bana bişi demiyor önceden çok kavga ettik ama şimdi onların lafıyla bana bişi demiyor dinimiz anneye çok önem verdiği için ben kendimi suçlu gibi hissettim hemen eltimin evine gitmiş bir olmuşlar aile toplanıp bana soracaklarmış niye onlarla görümüyormuşum ben bizde gitmedik kendileri yapıp haberim olmaya şeyleri benim üstüme atıyorlar insanlar bana kötü davranıyor ben öğrendiğimde işin aslını iş işten geçmiş oluyor ben 8 aylık hamileyim eşimden boşanmak istedim ailesi yüzünden ama şimdi vaz geçtim kaynanam bana sen evinizin temelini sarsıyon felan ondan sonra başınıza kötün şeyler geliyor diyo. biz eşimle boluda 2 sene kaldık geçen sene geldi kaynana oğlunu kandırıp bura ya getirdi eşimle anlaşarak evlenmiştik anneme babama sonuna kadar ben bakacaktım ama getirdiler buraya annemler orda yalnız bana ihtiyacları var ama ben burda kaynanamın ve eltimin iftiralarıyla uğraşyom vijdan azabı çekiyom aklım annemlerde çok elemli kederli hamilelik geçirdim ne yapacagımı bilmiyom ne olur bana yok gösterin.


  Paylaş
  Eşimin ailesi beni hor görüyor benim annem %52 babam %78 özürlü madii durumumuzda iyi değil Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah yardımcınız olsun.üzüldüm durumunuza ama bence yapacağınızı hep yapmışsınız anladığım kadarı ile ve devam edin derim.iyilik çok güzel birşey ve eşinizle aranızı hoş tutun.sonuçta eşiniz sizi de ailesini de tanıyor.İlahı adalete güvenin Allah unutmaz biliyorsunuz.Rabbim doğumunuzda da yardımcı olsun.Hayırlısı ile inşallah... 3. 3
  Öncelikle geçmis olsun kardesim, Hz. Allah yardimciniz olsun. Sevim kardesimizinde dedigi gibi aslinda herseyi yapmissiniz ama hala düzelmiyorsa demekki yolunda gitmeyen bir seyler var.
  Nacizane tavsiyem; bir arastirin, bakin bakalim, neden sizi hor görüyorlar? Geçmiste bir anlasmazlik oldumu aranizda? Belkide siz (bilerek yada bilmeyerek) onlarin hosuna gitmeyecek hareketlerde bulundunuz? Çünkü sorunun tam olarak ne oldugunu anlarsaniz çözüme yaklasmis olursunuz.
  Birde size yardimci olabilecek diger bir hususta ailenin hatirini saydigi kisileri araci tutmaktir. Aranizi düzeltebilecek, iki tarafinda sevip saydigi bir sahis yardimci olabilir belki.

  Tabi bunlar zahiri önlemler, birde olayin manevi boyutu var. Denilirki Hz. Allah bir kimseye 2 sebepten dolayi dert, bela ve keder verir. 1 işledigi günah/suçlara keffareten 2 derecesini yükseltmek için.
  Onun için her ihtimale karsi tevbe ve istigfari bol tutmaliyiz. Birde sorun yasadigimiz kisiler adina dua ve tesbihde bulunabiliriz. Şerleri bizlere bulaşmasın, uzak olsun diye.
  Yani sonuç olarak dua ve istigfari bol tutmaliyiz.
  Cenab-i Hakk hiç bir kuluna kaldiramayacagi yükü yüklemez kardesim. Insallah en kisa zamanda dert ve tasanizdan kurtulursunuz...kaynanam bana iftira atti,  eltimle görüşmek istemiyorum,  kocam beni hor görüyor,  kaynanam iftira atiyor,  esimin ailesi beni kucuk gorüyo