Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Müslüman hanımlar için iş hayatı. Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Müslüman hanımlar için iş hayatı.

  Reklam
  S.a kardeşlerim ben bu sene üniv. sınavına girdim. Sınavım idare ederdi ama sonuc nasıl gelecek tahminim yok. Ama sizlere birşey sormak istiyorum. Müslüman bir hanım olarak hangi mesleklere yönelmeliyim tercih yaparken hangi bölümleri düşünmeliyim bilemiyorum. İslam'a en cok nerelerde faydam olur veya daha cok nerelerde İslam'ı yaşayabilirim bilmiyorum. Bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum hanım kardeşlerim Allah'ın cc. Rahmeti üzerinize olsun Hayırlı Cumalar.. Hayırlı geceler..


  Paylaş
  Müslüman hanımlar için iş hayatı. Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Şu an için üniversite tercihi aşamasında olan başörtülü kızlara söyleyebileceğimiz ;

  1. Eğer mezun olduktan sonra da örtünmeyi düşünüyorsanız, sadece okurken ‘rahat’ edebileceğiniz bir okulu değil, ayni zamanda üniversiteden sonra da, rahat edeceğiniz bir bolümü tercih etmeniz önemlidir. İnsanın, istediği ve sevdiği bir mesleğin, ne kadar önemli olduğunu iyi biliyorum. Ama üniversiteyi okuduktan sonra, görünmez olabilmek ve evde oturmak daha da zor…

  2. Tercih edilecek bölümün, ‘kendi başlarına iş yapabilecekleri” ve kamu, yani devlet ile en az ilişkinin olduğu iş alanlarına yönelik bölümlerin tercih edilmesi de farklı bir çıkış yolu olabilir.

  Örneklendirmek gerekirse; eczacılık, diş hekimliği, psikolog, mimarlık, mali müşavirlik, okul öncesi eğitim vb bölümler, üniversiteden sonra kendi başına yapılacak işlerden bazılarıdır.

  Özetlemek gerekirse; istenilen ve hoşlanılan bir bölümde okumanın ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Ama okuldan sonra görünmez olmamak, yasakçıların dayatmalarına karşılık toplumsal hayatta yer alabilmek için okumak ve çalışmak gerekir. Şu an için bu öneriler dışında söyleyebilecek bir söz yok!/alıntıdır

  Selam ve dua ile