Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Davayi ÇÖzen Şefkat Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Davayi ÇÖzen Şefkat

  Reklam
  Süleyman Peygambere (Aleyhisselam) bir gün kendisine iki kadın geldi. Yanlarında henüz konuşamayacak kadar küçük bir de çocuk vardı. Biri derdini şöyle anlattı:
  -“Ey Allah’ın aziz peygamberi: Ben kırda çalışırken oğlumu beşiğine yatırmış uyutmuştum. Az sonra u kadın geldi. Çocuk benimdir diye bağırmaya başladı. Halbuki, onun çocuğunu çalılıklar arasından gelen bir kurt kapıp götürmüş. Şimdi benim çocuğuma sahip çıkıyor.” Süleyman (as) kadını dinledikten sonra ötekine söz verdi. O da şöyle dedi:
  -“Ey Allah’ın resulü, bu kadın yalan söylüyor! Asıl kurdun kaptığı onun çocuğudur. Kalan ise benim yavrumdur. Şimdi o benim yavruma sahip çıkıyor.”
  Süleyman (Aleyhisselam) karar verdi. “Bana büyük ve keskin bir kılıç getirin.” Adamları istediğini hemen getirdiler. Kılıcı aldı çocuğa doğrulttu.
  - “Madem ki, çocuğu bölüşemiyorsunuz, ortadan ikiye ayırayım yarısını biriniz, yarısını da diğeriniz alın. Böylece dava halledilmiş olsun.” Kadının biri hemen razı oldu:-“Pekiyi, öyle olmasını isterim.” Öteki kadın ise feryadı bastı:
  -“Ey Allah’ın resulü, buna can mı dayanır! Ben istemiyorum. Çocuk tek onun olsun. Yeterki ona dokunulmasın.” Süleyman (Aleyhisselam) son sözünü söyledi:
  -“Anne bulunmuş, çocuğun kime ait olduğu bilinmiştir. Alın götürün kıskanç kadını.”
  Ve çocuğu ona dokunulmasın diyen kadına verildi.


  Paylaş
  Davayi ÇÖzen Şefkat Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun tebessüm için 3. 3
  çok hoş paylaşım,teşekkürler sağolun..