Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan eşim inanmıyormuş Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  eşim inanmıyormuş

  Reklam
  selamün aleyküm
  benim sorum şu: eşimle tanıştırıldığımız dönemlerde beraber camilere gitti gezdik dua ettik, cuma namazından çıkışını bekledim... yani inançsızlık belirtisi yoktu. ailesinde de yoktu ailesinde de böyle bir sorun yok. evlendikten sonraki ilk 2 3 ay normaldi herşey. ama sonra ramazan bayramında bırakın namazı orucu bayram namazına bile gönderemedim. benim eş diye sarıldığım insan böyle olmamalıydı. yalvara yakara duşa sokuyorum gusül için.
  kişilik olarak yalan söylemez, kimsenin hakkına girmez, dedikodu yaptırmaz yapmaz, misafirden bişey esirgemez, durumu olmayana yardım eder, işini vicdanıyla yapar, kimsenin karısına kızına yan gözle bakmaz, yolda dışarda başkalarını farketmiyo bile ama işte durum böyle. ne yapmalıyım. benim söylemem yanlış mı, bu sebepten dolayı boşanmak caiz midir? sabredip dua mı etmeliyim?
  cevabınızı merakla bekliyorum


  Paylaş
  eşim inanmıyormuş Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Boşanmak gibi önemli bir meseleyi buradan kaynaklı ya da kaynaksız verilen cevaplarla mı değerlendireceksiniz? Doğru bulmuyorum... Eşiniz ve sizin için islamî kararı verebilecek bir hakeme başvurmanızı öneririm.