Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Gebelikte Fındığın yararları nelerdir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Gebelikte Fındığın yararları nelerdir?

  Reklam
  gebelike Fındığın yararları nelerdir ne gibi yararları vardır.


  Paylaş
  Gebelikte Fındığın yararları nelerdir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelikte fındığın yararları

  İyi bir enerji kaynağı olan fındık yaklaşık %62 yağ içerir. İçerdiği yağ asitlerinin % 82`si oleik asit, %9`u diğer çoklu doymamış yağ asitleridir. 100 gr. fındıkta, 16 gr. İyi kaliteli protein bulunur. Bitkisel kaynaklı diğer besinlerle kıyaslandığında protein kalitesi yüksek (%66.6) dir. Başta oleik asit (omega 9) olmak üzere fındıkta bulunan yağlar, aminoasit kompozisyonu açısından proteinler, vitamin ve mineraller, bitki lifleri, fenol bileşikler gibi antioksidanlar besin değerini arttırmaktadır.

  Demiri bitkisel kaynaklı besinler içinde en fazla (%3,4-4.99) içeren besindir. Bu özelliği ile hamilelik döneminde kansızlığın önlenmesinde rol alır.

  25 gram fındık, günlük E vitamini gereksinmesinin %100'nu karşılar. B grubu vitaminler yönünden de zengin bir kaynaktır. B6 vitamininin % 25'ni karşılar. 100 gram fındık 640 kalori enerji verir.
hamilelikte fındığın faydaları,  hamilelikte fındık faydaları,  gebelikte fındığın faydaları,  gebelikte fındık faydaları,  hamilelikte findik faydalari,  gebelikte fındığın yararları,  hamilelikte fındığın yararları