Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Gebelikte Kuru kayısının yararları nelerdir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Gebelikte Kuru kayısının yararları nelerdir?

  Reklam
  gebelikte Kuru kayısının yararları ve faydalarını açıklarmısınız.


  Paylaş
  Gebelikte Kuru kayısının yararları nelerdir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  gebelikte Kuru kayısının yararları nelerdir?  Kuru kayısının yararları
  • İçerdiği A vitamini akne gibi bazı cilt bozukluklarını önler, büyümeye yardımcıdır, görme fonksiyonlarını güçlendirir, şeker hastalığının gelişimini engeller, bağışıklık sistemini korur.
  • Gebelikte mutlaka takviyesi gereken demir mineralini içerir. Demir, oksijenin vücutta tüm dokulara taşınmasına yardımcı olur, kan yapımını sağlar.
  • Kayısıda bulunan potasyum kasların kasılmasını, kalp kasları ve sinirlerin iyi çalışmasını sağlar.
  • Kayısı lifli bir meyvedir. Lifli besinlerin kan şekerinin daha dengeli yükselmesini sağladığı, kabızlık ve bazı kanser türlerinin önlenmesinde yararlı olduğu saptanmıştır. Alınan posa miktarı arttıkça koroner kalp hastalığı ve buna bağlı gerçekleşen ölüm oranında azalma olduğu görülmüştür. Posalı besinler; kanser yapıcı zararlı maddelerin bağırsakta kalma süresini kısalttığı ve bağırsak duvarı ile temasını azalttığı için kanserden korunmada faydalı olurlar.
hamilelikte kuru kayısının faydaları ,  hamilelikte kuru kayısı,  gebelikte kuru kayısı,  gebelikte kuru kayısının faydaları,  hamilelikte kuru kayısı faydaları,  hamilelikte kuru kayisinin faydalari,  kuru kayısının hamilelere faydaları