Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Emo ne demektir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Emo ne demektir?

  Reklam
  Emo ne demektir? emolar hakkında bilgi emo ların yaşayış tarzları nasıldır


  Paylaş
  Emo ne demektir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Emo ne demektir? emolar hakkında bilgi

  Emo Nedir
  EMO: Emolar farklı duygular hissettikleri için emonun İngilizce ‘emotion (duygu)’ dan geldiği söylenmektedir.Türkiye’de genellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülen bir tür farklılık akımıdır. Ayrıca erkeklerdede görmek mümkündür.
  Ergenlik çağındaki kızlar dikkat çekmek için genelde bu tarz yönteme başvururlar. Saçlarını kabartır, dikkat çekici renklere boyatırlar. Ayrıca ailesinden izini koparabilen ‘imoğlar’ vücutlarının herhangi bir yerlerine (kaş,dudak,burun,karın v.b) pirsing (piercing) yaptırırlar. Bunları da severek takarlar. Yürüyüş esnasındanken pirsingleriyle oynarlar. Genelde punk, rock, metal gibi müzik tarzlarını dinlerler. Ayrıca bu emo denen akıma özenen ergenlik çağındaki genç kızlarımızın sayısı epeyce fazladır. Bu kızlar genelde, Messenger adreslerinde emo kelimesini bulundururlar. Tofhita, dofhida, cilekhli jeliphon gibi örneklerine sıkça rastlanmıştır.
  Türkçe’yi katletmek adına emoların üzerine yoktur.(Dedim ya özentilik). Bu kızlarla yazışırken, yanınıza emo sözlüğü almalısınız ya da emocadan anlayan bir arkadaşınızı yanınıza almanız gerektir. Zira bu yaratıkların ne tür konuştuklarını çözemeyebilirsiniz. Yazıyı yazarken, Comic Sans fontunu kullanıp, bir küçük bir büyük yazarlar (Çok uğraştırıcı, bayıcı, sıkıcı bir yöntemdir). Ayrıca nicklerinde kalp anlamına gelen <3 (tırnak-üç) karakterlerini çok sıklıkla kullanırlar. Ellerinde fotograf makineleri ile ya da cep telefonları ile genelde üstten fotograf çekerler. Bacaklarını çarpıtırak fotograf çektikleri görülmüştür. Kameraya sinirli, gülen, çılgın, çarpıcı pozlar verenleri görülmüştür. Ayrıca köşelere çekilip ağlarken de poz verirler. Erkek arkadaşlarıyla el ele tutuşarak fotograf çektirenleri görülmüştür.
  Fiziksel olarak kız emolarda daha detaya girmek gerekirse;
  - Konvers (Converse) ve Vans marka ayakkabıların klasikleşmiş modellerini (bağcıklı, kareli) giyerler.
  - Daracık, bacaklarına yapışan kareli, cırtlak renkli, kareli, benekli pantolonlar, mini etekler giyerler.
  - Saçlarını 220 V. yemişcesine kabartırlar, boyatırlar. Rengarenk tokalar takarlar.
  - Üstlerine hoşlarına ne giderse onu giyerler kısıtlaması yok. (Genelde dar ve açık kıyafetler)
  - Yüzlerinde genelde 1.5 kg. makyaj olur (Özellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülür. Durumdan duruma değişebilir tabiki).
  -Mini eteklerinin altından uzun rengarenk çoraplar giyerler.
  Ruhsal, psikolojik durumlarına gelince de
  - Çok farklı duygular içerisinde oldukları için ve bu yüzden onlara İngilizce imoşın (emotion) ın kısaltılmışının denildiği söyleniyor.
  - Genelde melankolik bir havada oldukları söylenir.
  - Aileleriyle sık sık kavga ederler. (Genelde ergenlik çağındaki yaş gruplarında bu madde oldukça fazla yaşandığı için kendilerini emo olarak göstermekten hoşlanırlar).
  - Ortam içerisinde olan, kendilerini iyice soyutlamış emolar genelde bağımlıdırlar. Bağımlı pskikolojisi içerisinde olabilirler.
  - Sürekli ağlayıp, zırlarlar.
  Gençlerimiz Sakın Emolara Özenmeğiniz.Kendini Kılıktan kılığa sokan Kişi Allah c.c Lanet Etmiştir.