Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Boğaz ağrısını nasıl geçirebilirim? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Boğaz ağrısını nasıl geçirebilirim?

  Reklam
  Boğaz ağrısını nasıl geçirebilirim? Boğaz ağrısı nasıl geçer


  Paylaş
  Boğaz ağrısını nasıl geçirebilirim? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  boğaz ağrınızın nedeni farenxit anjin yada bir inflüenza yani grip ise o zaman çok sıcak ve çok soğuk gıdalar içecekler almayın yumuşak gıdalar komposto vb alımı ile bol sıvı alın.. =)


  -Sıvı alımınızı iki katına çıkarın. Sıvılar, balgamın ince tutulmasına ve kolay temizlenmesine yardımcı olur.
  -Ilık ve tuzlu su ile gargara yapın. Su ile dolu bardağa yarım çay kaşığı tuz koyun, gargara yapın, daha sonra suyu tükürün. Bu sayede boğazınız temizlenecek ve balgamdan arınacaktır.
  -Bal ve limon kullanın. Bal ve limonu karıştırarak çok sıcak bir bardak suyun içine ekleyin. Bal boğazınızı kaplar ve yumuşatır, limon da balgamın azaltılmasına yardım eder. Zamanın testinden geçmiş bu tarif ağrınızı, sadece geçici süreyle olsa da, büyük ölçüde hafifletir.
  -Boğaz kapsülü veya sert bir şeker emin. Bu hareketin kendisi, mutlak rahatlama sağlamaz, ancak tükürük üretimini uyararak, boğazınızı yıkar ve arındırır.
  -Havayı nemlendirin. Havadaki nemi artırmak, balgam zarlarınızın kurumasını önler. Bu da iltihaplanmayı azaltarak uyumayı daha kolay hale getirir. Tuzlu burun spreyleri de işe yarar.
  -Dumandan ve havayı kirleten diğer maddelerden uzak durun. Duman, ağrıyan boğazı tahriş eder. En azından hasta iken, sigarayı kesin ve ev temizleyicilerinden ya da boyadan ileri gelen tüm buharlardan kaçının. Ayrıca çocuklarınızı sigara dumanına maruz bırakmayın.
  -Sesinizi dinlendirin. Eğer boğaz ağrınız gırtlağınızı (larenks) etkilediyse, konuşmak daha fazla tahrişe ve geçici ses kaybına (laranjit) neden olabilir. 3. 3
  Bir başka öneride adaçayı.Adaçayını kaynayan suya atıp demleyin bu suyla gargara yapın çok faydasını göreceksiniz.Geçmiş olsun.