Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hz. Muhammed'in Kimlik Belgesi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hz. Muhammed'in Kimlik Belgesi

  Reklam
  Hz. Muhammed'in Kimlik Belgesi


  Paylaş
  Hz. Muhammed'in Kimlik Belgesi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  BİR NUR DOĞUYOR


  Mekke sessiz sakin bir gece geçiriyordu. Tarih 571 yılının Rebîülevvel ayının 12. gecesiydi. Âmine heyecan içinde yattığı yerden kalktı. Bir rüya görmüştü ve rüyada duyduğu ses kulaklarında çınlıyordu. -Âmine! O doğduğu zaman adını Muhammed koy.
  Âmine gördüğü rüyayı kimseye anlatmadı nihayet mutlu an geldi. Âmine görülmemiş güzellikte bir oğlan çocuğu doğurdu. Bir haberci göndererek mutlu haberi dedesi Abdülmuttalip’e duyurdu. Abdülmuttalip hemen geldi ve Muhammed (sav)’i bağrına bastı.
  Mekke halkının zenginleri doğan çocukları o dönemlerde daha iyi beslenmeleri için sütannelere teslim ederlerdi. O yıl sütanneler yine Mekke’ye inmişti. Kimse dul ve fakir olan Âmine’nin yetim çocuğunu almak istemedi. Muhammed (sav) yetimdi, çünkü babası Abdullah o doğmadan iki ay önce vefat etmişti. Muhammed (sav)’i Halime adında bir sütanne yanına aldı. Halime buna hiç pişman olmadı. Çünkü Muhammed’le beraber evlerine bereket gelmişti. Muhammed (sav) sütkardeşi Şeyma ile sürekli koyunları otlatırdı.
  Muhammed 6 yaşına girince annesinin yanına döndü. Annesiyle birlikte babasının mezarlığını ziyaretten dönerken annesi vefat etti. Annesini kaybeden Muhammed (sav)’i dedesi Abdulmuttalip yanına aldı. Dedesi onu çok seviyor ve ona çok iyi davranıyordu. Ama dedesi de bir gün hastalanıp yatağa düştü. Hastalandığı için Muhammed (sav)'e amcası Ebu Talib’in bakmasını istedi.
  Bundan böyle Muhammed Ebu Talib’in evinde yaşayacaktı. Daha sonra Muhammed (sav) amcasıyla birlikte ticaret için başka şehirlere yolculuk yapmaya başladı. Böylece Muhammed (sav) ticaretle uğraşmaya karar verdi.
  Günler geçiyor Muhammed büyüyordu. 25 yaşına ulaştığında Muhammed’in güzel huyu bütün Mekke'de duyulmuştu. Zaten ona küçüklükten beri Muhammedü’l-Emin (güvenilir Muhammed) diyorlardı. Onun bu hali Hatice’nin dikkatini çekti ve nihayet Muhammed ile evlendiler.
  ÇALIŞMA KÂĞIDI

  HZ. MUHAMMED’İN KİMLİK BELGESİ

  ADI :
  DOĞUM YERİ :
  DOĞUM TARİHİ :

  AİLE BİLGİLERİ

  ANNE ADI :
  BABA ADI :
  DEDE ADI :
  AMCA ADI :
  SÜTANNE ADI :
  SÜTKARDEŞ ADI :hz.muhammedin örnek kimlik belgesi,  hz muhammedin tc kimliği,  hz muhammedin kimliği,  hz muhammedin örnek kimlik belgesi,  HZ MUHAMMEDİN SAV kimlik belgesi