Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan haroşadan bebek patiğinin yapılışı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  haroşadan bebek patiğinin yapılışı

  Reklam
  haroşadan bebek patiğinin yapılışını bulamadım bana yardımçı olurmusunuz lütfen çok hoşuma gitti çok açilll


  Paylaş
  haroşadan bebek patiğinin yapılışı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam  anlatımı:

  25 ilmekle başlıyoruz 30 sıra haroşa ördükten sonra 10 sıra kesiyoruz.ve beyaz iple dört sıra düz pembe iple, 4 sıra ter örüyoruz.9 sıra beyaz 8 sıra pembe olacak sonra kesiyoruz.gösterildiği gibi dikiyoruz. ( alıntı) 3. 3
  Bebek patiği yapılışı


  39 İlmek atarak 1 sıra ters örün.Ön yüze geçtiğinizde 1 haroşa örün, 1 arttırın ( şişe bir kez ip dolayın) 18 ilmeği haroşa örün,1 ilmek arttırın,1 haroşa örün 1 ilmek arttırın.Sonraki 18 ilmeği haroşa örün.1arttırın,1 haraşo örüp sırayı tamamlayın.Böylece sıra sonunda 4 ilmek artmış olacak.
  Sonraki 4 sırda (örgünün arkasında değil sadece önünde)aynı arttırma noktalarından 4 ilmek arttırmaya devam edin.(18 er ilmekler sabit kalacak şekilde.)Toplam 5 sıra haroşa olduktan sonraşişinizde 59 ilmeğiniz olmuş olacak yani 20 ilmek arttırmış oluyoruz.
  2 sıra düz örüp patiğin kenar kısmındaki tırtıklar için 2 ilmeği düz olarak beraber örüp ,şişe bir ip dolayın,sıra sonuna kadar aynı şekilde örün.Yine 2 sıra düz örün.
  5 sıra haroşa örün,sonraki sırada patik burnu için örgü ortasındaki 11 ilmek üzerinden düz örmeye başlayın,ancak yanlardaki 24 ilmekten bir ilmeği her ön sırada 1 ci ve 11 ci ilmekle beraber örün.2 kenardaki bekleme ilmeklerinden 8 kere 1 er ilmek eksilttikten sonra,eksiltmeye devam ederk 2 sıra haroşa örün.
  Tekrar düz örgüye geçip ortadaki 11 ilmeğin her iki yanında 16 şar ilmek kalana kadar eksilterk örmeye devam edin.
  17 sıranın başından itibaren patik boğazına bağcık yeri yapmak için 2 ilmeği düz olarak beraber örüp şişe 1 ip dolayın.Sıra sonuna kadar aynen örün.Arka sırayı ters örün.19. cu sıradan itibaren motif şemasını takip ederek örgüye devam edin.

  Bağcık ajurundan itibaren 20 sıra olduğunda 2 sıra haroşa örerek bütün ilmekleri kesin.Küçük ponponlar ve bağcığını hazırlayıp geçirin. 4. 4


  bu kadar bulabildim kardeşim inşallah işini görür.. 5. 5
  [QUOTE]


  anlatımı:

  25 ilmekle başlıyoruz 30 sıra haroşa ördükten sonra 10 sıra kesiyoruz.ve beyaz iple dört sıra düz pembe iple, 4 sıra ter örüyoruz.9 sıra beyaz 8 sıra pembe olacak sonra kesiyoruz.gösterildiği gibi dikiyoruz.
  bunu çok beğendim
  yapmam lazım 6. 6
  evet çok hoş bi model sevim kardeşim.ama yürüyen bir bebeğe yapmayı düşünüyosan bence içine peçe amaçlı pamuk dolgulu ince yastıklar koymalısın.çünkü tam parmak altına,büzgülü olan yerlerde dikiş olduğu için çocuğun ayağıını rahatsız edebilir.haroşadan bebek patiği,  haroşadan patik yapımı,  bebek pantolonu yapılışı,  haroşadan patik,  haroşada ilmek arttırma,  haroşalı patik yapımı,  bebek patikleri yapılışı