Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Prematüre Bebebekte Oksijensizliğe Bağlı Beyin Hasarı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Prematüre Bebebekte Oksijensizliğe Bağlı Beyin Hasarı

  Reklam
  Bebeğimiz 36. Haftada 3 Kilo Olarak Normal Ve Yarım Saat Süren Bir Doğumla Dünyaya Geldi.akciğerleri Henüz Hazır Olmadığından Yğun Bakıma Alındı.bir Haftadır Yoğun Bakımda.akciğerleri Iyileşiyor Fakat Yoğun Bakımın 3. Gününde Doktor Oksijensizliğe Bağlı Beyinde Bazı Hasarlar Oluşmuş Dedi.itileşmesi Hakkında Zamana Bırakmalıyız Dedi.çocugun şu An Hareketleri Normal Gibi Görünüyor.meme Emiyor,arıyor.dokunma Ve Tutma Yeteneği Var.sese Ve Harekete Doğru Bakabiliyor.doktoruma Sorduğumda Bu Tip Sorunlarda Benim Bebeğim Için Değilde Genel Olarak %90 Iyileşebileceğini Söylüyorlar.sizinde Görüşünüzü Alabilirmiyim?


  Paylaş
  Prematüre Bebebekte Oksijensizliğe Bağlı Beyin Hasarı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Akciğer sorunu olan prematüre bebekler genelde ventilatörle nefes alıp verirler.Tedavi sırasında hava yollarında zedelenme görülebilir.Bebek bu tedaviye doğduktan sonra uzun bir süre ihtiyaç duyuyorsa kronik tanı konur.Akciğer dokusu kendini tazeler.Bu tür hastalarda genelde iyileşme görülür.Özellikle süt dönemine girdiklerinde.Rabbim şifa versin.