Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Menepoza girmiş bir bayan adet görürmü? görürse nedeni nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Menepoza girmiş bir bayan adet görürmü? görürse nedeni nedir?

  Reklam
  menepoza girmiş bir bayan adet görürmü? görürse nedeni nedir?


  Paylaş
  Menepoza girmiş bir bayan adet görürmü? görürse nedeni nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bayanlarda menepoz sonrası kanama olması normal mi?


  Kadınlarda meydana gelen anormal kanamalarının bir sebebi olduğu gibi menopoz dönemine giren kadınlarda da görülen kanamanın mutlaka bir nedeni vardır ve ihmal edilmeden araştırılması gerekir. Normal kabul edilmeyen bu durumun önüne geçilemez bir soruna yol açmaması için erkenden tedavisi gereklidir.
  Yumurta fonksiyonları biten, artık adet görmeyen menopoza girmiş kadınlarda birçok değişim meydana gelmektedir. Bu değişimlerden en dikkat edilmesi gereken ise kanamaların bir süre sonra yeniden başlamasıdır. Böyle bir durumda jinekolojik muayene gereklidir.

  Menopoz sonrası hormon tedavisi gören kadınların kullandıkları ilaçlar, bazılarında düzenli adet kanamasına benzer kanamalar görülür. Kanamanın düzensiz görülmesi durumunda doktora başvurulmalıdır.
  Peki ama menopoz sonrası kanama nedenleri nelerdir?

  • İdrar yollarından yada bağırsaklardan kaynaklı kanamalar, vajina kanamalarıyla da karıştırabilir.
  • Menopoz dönemindeki kadınlarda vajinal atrofi ve kuruluk ortaya çıktığı için ilişki sırasında vajinadaki bir kitleden dolayı kanamalar görülebilir.
  • Rahim ağzında bulunan polip, miyom yada başka türlü iyi veya kötü huylu kitleler de kanamaya neden olur.


menopoza giren kadın tekrar adet görürmü,  menepoza giren kadın adet görürmü,  menepozlu kadın adet görürmü,  menepoza giren adet görürmü,  mene poza tekrar adet nedenleri,  menopoza girmiş kadın adet görürse,  menopoza giren kadin tekrar adet gorurse duzelmismidir