Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Yapılan Model Kasnaktan Nasıl çıkarılıyor Ve Kurdalesi Nasıl Takılıyor Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Yapılan Model Kasnaktan Nasıl çıkarılıyor Ve Kurdalesi Nasıl Takılıyor

  Reklam
  Yapılan Model Kasnaktan Nasıl çıkarılıyor Ve Kurdalesi Nasıl Takılıyor


  Paylaş
  Yapılan Model Kasnaktan Nasıl çıkarılıyor Ve Kurdalesi Nasıl Takılıyor Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  İnat ettim öğreneceğim ben bu iğne kasanağında danteli, Önce kasnağı yapmak lazım tabi başkalarını bilmiyorum ama ben tahmini bir şekilde yaptım .. Önce yuvarlak klasik toplu iğne seti aldım daha sonra iğnelerini çıkartıp oluklu mukavva üzerine koyup etrafını çizdim. Böyle kenarları pikolu gibi oldu o pikodan değilde içinden kestim Yani beyaz plastik mukavvalardan çok az büyük oldu. Daha sonra bu üç mukavvayı birleştirdim üst üste koydum üzerinede plastik parçayı koyup ortasındaki delikten kalemle işaretledim . Sonra hepsini bir birine diktim nasıl diktim plastik iğneliğin delikleri var iğneyi taktığımız bölümler oradan dikip mukavva ve plastik iğneliği sağlamlaştırdım.
  Niye bunu yaptım çünkü gecenin köründe silikon tabancası çalışmayınca bu yapılır sizde varsa silikon tabacası kullanın efenim, daha sonra mümkünse koyu renk bir kumaşın üzerine yaptığımız parçayı koyun etrafından 15 cm pay vererek geniş bir daire çizip kesin etrafından 1 cm katlayarak teğel alın ortasına çok az pamuk koyun ( fazla şişik olmasın) üzerinede plastik iğneli parçayı koyun ve teğel aldığınız yeri büzüp pamuk ve plastik iğneliğin içeride düzgünce kalmasını sağlayın ve altını kapatın. Yukarıdakine benzer bir iş olacak iğneleri yerlerine geçirmek gerek şimdi bu biraz zor ama imkansız değil )


  Şimdi kasnak hazır, en ortasına dantel ipinin bağlandığı bir toplu iğne geçirip ipi toplu iğnelerden karşılıklı olarak geçirmek Burası biraz zor benim ilk yaptığım altta gördüğünüz gibi pek bir şeye benzemedi bu benim beceriksizliğimden mi yoksa tecrübesizliğimden mi bilmiyorum. Birde utanmadan yayınlıyorum..


  Neticede tecrübeyle daha güzel sonuçlar alınacağını düşünüyorum. Orjinali bu mu bir fikrim yok çünkü tamamen tahmin usulü yaptım ne elime aldım ne de tecrübe ettim. Ama olur da yapacak olursa bir kaç notum var.

  Kasnağın etrafını bitrip iğneli kısma geçince ipi mümkün olduğu kadar uzun tutun
  İğne oyasındaki düğüm tekniklerini bilmek bu iş için bir artı
  İçindeki bombe çok hafif olsun ben biraz abartmışım üstelik benimki elyaftı siz kesinlikle pamuktan yapın
kasnaktan nasıl çıkarılır,  iğneli kasnakta dantel yapılışı,  kasnak nasıl çıkarılır,  toplu iğne,  kasnak modelleri,  iğnelikle yapılan dantel,  kasnak örnekleri