Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Oral sex caizmi Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Oral sex caizmi

  Reklam
  bukonuda negibi aciklamalar var


  Paylaş
  Oral sex caizmi Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  SORU: İslam’da oral ilişki haram mı sorusuna Ali Rıza Demircan’ın vermiş olduğu cevap siz bu cevaba katılıyor musunuz ?
  a) Cinsel ilişkinin başlangıcında, şehvetlenmeden ötürü gelebilecek akıntı ve mezi dil ve dudaklara bulaştırılmadan yapılacak ve rûhî bunalım doğurmayacak oral ilişki ruhsat olarak onaylanabilir. Ancak fıtrî bir duygu ile veya rûhî ve kültürel gelişim sebebiyle oral ilişkiye ilgi duymayan, hatta ona karşı olumsuz tavır alan eşi buna zorlamak, ruhsal bunalıma ve cinsel mutsuzluğa sebep olacağı cihetle zulüm olur.

  Sadizm gibi bu tür zulüm de şüphesiz haramdır. Harama yöneltici değinilen davranışlardan kaçınılsa da, tabiî bir sevişme tarzı olmadığı için, oral ilişkinin bir süre sonra nefretimsi duygulara sebep olabileceği ve dolaylı olarak cinsel mutluluğu olumsuz yönde etkileyebileceği gerçeğini de hatırlatarak, oral ilişkinin onay verilebilecek bu kısmından da kaçınılmasını öğütleriz. Nitekim örtüsüz

  çıplaklık ve cinsel organlara bakmak bölümünde sunduğumuz sakındırıcı öğütler çizgisinde, kaçınılmasını tavsiye buyuran İslâm bilginleri de vardır.

  b) Ağızı cinsel organa dönüştüren ve ağza boşalmayı içine alan oral ilişki ise -Allah bilir- haramdır. Kur’ân ve Sünnet arka organdan (anüs) ilişkiyi haram kılar, bu tür ilişkilerin helâl görülerek yapılmasını azaba uğrama sebebi olarak bildirirken, ağzı cinsel organa dönüştürerek yapılacak oral ilişkiyi daha bir haram kılacağı açıktır.(ali rıza demircan kitabından alıntı)

  CEVAP: Ali Rıza Demircan Hoca’nın naklettiğiniz görüşü fıkıh kitaplarından yapılacak bir alıntıyı özetlemektedir. Üzerine söylenebilecek bir söz yoktur. Özetleyecek olursak, eşler arasında necasete dil değdirmenin dışındaböyle bir sevişmeye mani yoktur. Yalnız bunu, sevişme noktasından daha ileri götürüp cinsel organ gibi ağzı kullanma mahzurlar ihtiva etmektedir. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız
 3. 3
  Bu milletin çoğunun başında böyle bir imtihan var. Sen buna haram derken nereye dayandın? Duvara dayandın. Nasıl haram diyorsun buna şimdi? Haram başka caiz değil başka." diyen Cübbeli, "Dillerinizi yalana alıştırmayın. Allah adına yalan uydurmayın... Kur'an diyor bunu. Şimdi kardeşim şunu konuşalım: Şafi mezhebinde buna ruhsat verilmiş. Çünkü Şafi mezhebinde meni temizdir, pis değildir. Burada hanefi kadar şafi de var. " ifadelerini kullandı.
  MENİ HANEFİYE GÖRE PİS, ŞAFİ'YE GÖRE TEMİZ
  "Meni Hanefiye göre pistir ama kurur sertleşirse elbiseden ufalanarak çıkarılabilir" diyen Cübbeli, "... ama Şafi mezhebinde meni temizdir" diyerek tekrar etti.
  HANEFİLER DE HARAM DEMEZ
  Malikiler'de de düşüncenin benzer olduğunu söyleyen Cübbeli, Endonezya ve Malezya gibi ülkelerde "ileri derecede oral ilişki"nin hacı hoca takımı dahil normal görüldüğünü söyledi.
  Cübbeli Hanefi mezhebi için de "haram asla denemez" dedi ve ekledi: "hiçbir fıkıhta haram demiyor caiz değildir diyor".

  TAKVA BAŞKADIR FETVA BAŞKADIR
  Cübbeli "bu işlerde en ileri giden benim ama takva başkadır fetva başkadır" dedi ve Demircan'ı "haramı nereden çıkardın" diye eleştirdi." Cübbel'den alıntı. Artık beni kimse tutamaz.