Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Ümmü Sübyan Duasını Nasıl Bulabilirim Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Ümmü Sübyan Duasını Nasıl Bulabilirim

  Reklam
  ümmü Sibyan Duasını Nasıl Bulabilirim Bana Yardım Cı Olursanız çok Sevinirim


  Paylaş
  Ümmü Sübyan Duasını Nasıl Bulabilirim Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  konu hakkında bilgi için Faruk Beşer hocanın verdiği
  bilgilere bakmanızı tavsiye ederiz  --------------------

  Ümmü Sübyan adlı bir cin var mıdır,
  Düşüklere sebep olur mu?
  Faruk Beşer

  Ümmü Sübyan nedir?

  Ben hamileyken 8 aylık ve 5 aylık 2 bebek kaybettim.Doktorlar önce bir şey bulamadılar fakat sonra yapılan testlerde kanda pıhtılaşmayla ilgili problemler buldular. Bunun yanında bazı büyüklerim de bana ümmü sübyan dan bahsettiler. Ümmü sübyanı çok araştırdım ama ben hiç bir şey bulamadım. Bu konuda beni aydınlatırsınız çok sevinirim. Olmayan şeylere inanıp yanlış şeyler yapmak istemiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.İlginiz için simdiden tesekkurler.

  Bazı el kitaplarında ümmü sübyan (sıbyan) denen bir cinin bulunduğu, bunun hamile kadınlara musallat olup, onların çocuklarını düşürdüğü anlatılır. Bunu ispat etmek için de hadis diye şöyle bir söz nakledilir: “Yeni doğan çocuğunuzun sağ kulağına ezan, sol kulağına kamet okursanız ona ümmü sıbyan denen cin dokunamaz”. Ama araştırıldığında hiçbir hadis kaynağında böyle bir hadisin bulunmadığı görülür. Aksine bunun mevzu/uydurma olduğu bildirilir.
  (Bkz. Zehebî, Mîzan IV/397;Heysemî, Mecmauz-zevâid; Tahrîcul-İhyâ II/61)

  Bu söz muhtemelen bölgesel kültürlerden ve mitolojilerden geçmiş batıl bir inanıştır. Müslümanlar da bunu bilahare hadis diye nakletmişlerdir. Zaten burada bir çelişkinin bulunduğunu görmek de zor değildir. Çünkü bu sözde ümmü sıbyanın çocuk doğduktan sonra zarar verebileceğinden söz edilirken, söylentilerde onun anne rahmindeki çocuğu düşürdüğü anlatılır. Yeni doğan bebeğin sağ kulağına ezan, sol kulağına kamet okunması sünneti vardır ve bu başka bir şeydir. Hadis diye nakledilen bu söz ise, bu doğru bilgiye yanlış şeyler katarak vermeye çalışmaktadır.

  Sizin durumunuzdan çok açık şekilde anlaşılacağı gibi, probleminiz tıbbi bir problemdir ve çaresi de, tıbbın tavsiyelerine uyarak tedavi olmaktır. Cinlerin bazen insanlara vesvese vermek gibi küçük zararlarının dokunması mümkündür, ama bunun çaresi temiz olmak, banyo ve tuvalet edebine riayet etmek ve her meşru işe besmele ile başlamaktır. Bunlara uyulduktan sonra cin denen varlıkların insanlara zarar verebilmeleri söz konusu olamaz ve onlar sanıldığı kadar da güçlü varlıklar değildir.

  Bir hadisi şeriflerinde Efendimiz (sav): “Cinsel ilişkiye başlarken bismillahi’l Azîm. Allahümme cenn’ş-şeytane ve cennbi’ş-şeytane mâ-razektenâ, derseniz çocuğunuza cinler ve şeytanlar zarar veremez” buyurmuşlardır. Anlamı şudur: “Yüce Allah’ın adıyla. Allah’ım! Bizi şeytandan, şeytanı da bize vereceğinden uzaklaştır”. Bunu Arapça’sı ile söylemek şart değildir. Türkçe de söyleyebilirsiniz.

  Faruk BEŞER
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  nereden alabilirim adres verirmisinizümmü sübyan duası,  ummu subyan duasi,  subyan duasi,  ümmü sübyan duasi,  sübyan duası,  sübyan duasi,  ümmü sıbyan