Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kızlarda Bakirelik Sınırı Nedir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kızlarda Bakirelik Sınırı Nedir?

  Reklam
  Kızlarda Bakirelik Sınırı Nedir?mastürbasyon Yapan Bir Kız Bakireliğini Koruyor Mudur?


  Paylaş
  Kızlarda Bakirelik Sınırı Nedir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  özel soru olmuş biraz şöyle cevap vereyim cinsel ilişkiye girirdi zaman bakirelik bozulur mastürmasyon yapınca bozurmaz
  sana tavsiyem mastürmasyon yapmaktan vaz geç töbe et
  bunun en iyi kurturma çaresi oruç ve evlenmektir.

  İslam da Mastürbasyon

  İslam alimlerinin bazıları evlilik dışı her türlü cinsel doyumu haram saymışlardır. Delil olarak da şu ayetleri göstermişlerdir:

  "Ve onlar ki, iffetlerini korurlar; Ancak eşleri ve ellerinin sahip olduğu (câriyeleri) hariç. (Bunlarla ilişkilerden dolayı) kınanmış değillerdir. Şu halde, kim bunun ötesine gitmek isterse, işte bunlar, haddi aşan kimselerdir." (Müminun Suresi : 5-7)
  "Ancak eşlerine ve cariyelerine karşı müstesna; çünkü onlar kınanmaz; Bundan öteye (geçmek) isteyenler ise, onlar taşkınların ta kendileridir." (Mearic Suresi 30-31)
  İslam alimlerinin çoğunluğu, buradaki aşırı gitmeden, evlilik dışında başka bir kadınla birleşmeyi anlamışlar ve elle doyumu bu birinci derece haramlar arasında saymamışlardır.
  Allah Resulu şöyle buyurur:
  "Cinsel organıyla oynayan bir millete Allah azab etmiştir."
  "Elini nikahlayan mel'undur"
  "Elle boşalan lanetlidir"
  Bu hadis-i şerif kesin bir hükümle, mastürbasyon olayını yasaklamaktadır. Ancak İslam alimlerinden bazıları bu hadisin, sahih hadis kitaplarına girecek kadar sağlam senetli olmadığı için, helal-haram bağlamında delil olamayacağını savunurlar. Bazı Hanefi ve Hanbeli alimleri eşi olmayan birinin, alışkanlık haline getirmemek şartıyla bu sıkıntısını giderebileceği görüşündedirler. Ancak bu sadece bir zaruret kapısıdır. Zina tehlikesine düşmemek ve çok fazla zihni meşgul etmemek içindir. Asıl olarak helal değildir. Bunu hiçbir İslam alimi savunmamıştır. İki tercih arasında kalan bir Müslüman zararı daha az olanı tercih etmelidir. Bu bir fıkıh kuralıdır. Eğer bir müslüman, zina yapabilecek kadar kontrolünü kaybetmişse, daha hafif olan bu yolu tercih eder ve zina tehlikesinden kendisini kurtarır.islamda bakirelik,  kızlarda bakirelik,  kizlarda bakirelik,  bakire kızlarda mastürbasyon,  islam ve bakirelik,  bakirelik ve islam,  bakire mastürbasyon islam