Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Vucutta kas kaybı nasıl anlaşılır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  AYÇA

  Reklam

  Vucutta kas kaybı nasıl anlaşılır?

  Reklam
  vucutta kas kaybı nasıl anlaşılır?


  Paylaş
  Vucutta kas kaybı nasıl anlaşılır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kas kaybı nasıl olabilir ?

  Bunun bir çok nedeni olabilir. Belirli metabolik rahatsızlıkları ve hastalıkları saymazsak, sağlıklı bir insanda kas kaybının çeşitli nedenleri olabilir.

  1) Düzensiz beslenme. Kaslarınyük bölümü proteinlerden, proteinlerde aminoasitlerden oluşur. Genetik dizilimi farklı olan 20 çeşit aminoasit vardır. 12'si insan vücudunda her gün milyonlarca kez sentezlenen aminoasitlerdir. Geri kalan 8'i ise insan vücudunda doğrudan sentezlenemeyen dışarıdan besin maddeleriyle alınması gereken temel aminoasitlerdir. Yağsız kas kütlesini korumak açısından en hemzemin üçünü saymak gerekirse, Lözin, İzolösin ve Valin. Bu 3 aminoasit kas kütlesini korumak için olmazsa olmaz aminoasitlerdendir. ( Yumurta beyazı, kırmızı ve beyaz et, süt vs bol miktarda içerir.) Eğer bir birey bu aminoasitleri kas hücrelerine gün içinde yeterince kazandırmıyorsa kas kaybı kaçınılmazdır.

  2)
  Ölüm diyetleri. Günümüzde bir çok kilolu insanın cahil diyetisyenler tarafından yönlendirilmesiyle birçok diyet çeşidi türemiştir. Elma diyeti, meyve diyeti, süt diyeti, salata diyeti gibi. Bunlar baştan aşağı fiyasko ve insan sağlığı açısından oldukça zararlı beslenme çeşitleridir. Bazal metabolizma hızı 1800 kcal olan bir bireyin günü 600 kcal ile tamamlaması ve protein açısından çok fakir beslenmesi sonucu kas kaybı yine kaçınılmaz olmaktadır.

  3) Yanlış egzersiz. Diğer adıyla aşırı yüklemeli ve gereksiz egzersiz. Her insanın belli bir gücü, kuvveti, eklem dayanıklılığı, glikojen depo kabiliyeti ( kas hacmi ), laktik asit toleransı ve oksijenli solunum kapasitesi ( metabolizma ) vardır. Salonlarda görülen 3-4 yıllık geçmişi olan yaşıtlarını kıskanıp aynı ve hatta ego tatmini için daha yüksek ağırlıklarla daha fazla tekrar çıkarma isteği olan gençlerin sonu da kaçınılmaz olan kas gelişmemesi, lif yırtılması, kas zedelenmesi akabinde kas kaybıdır.

  4) Cardio'yu sadece yağ yakma aracı olarak görmek. Yanlış duymadınız cardio sadece yağ yakma aracı değildir. Cardionun faydalarını münasebetimiz olmadan saymaya çalışırsak;

  -> Kalp ritmimi, çalışmasını düzenler.
  -> Yağ yakımı sağlar.
  -> Vücudun laktik asit toleransını arttırarak, güç, dayanıklılık, kondisyon sağlar.
  -> Damarlara rahat çalışabilme imkanı sağlar.
  -> Ter attırarak vücut ısısınındüzenlenmesine ve toksik maddelerin atılımına katkıda bulunur.

  Bütün bunları okudunuz. Şimdi gelin baştan gözden geçirelim. Bir vücutçunun hatta sporla ilgilenmeyen bir bireyin kas kaybetmesi için benim nazarımda ( eğer ki rahatsızlığı ve hastalığı yok ise ) 4 sebep var. Bu sebeplerde bahsedilenleri layıkıyla yerine getiriyorsanız; Düzgün ve sağlam beslenen, cahil safsatası diyetlerine kulak asmayan, gücünün ve kondisyonunun farkında olarak bilinçli antreman yapan, antreman programından cardioyu eksik etmeyen bir sporcu için çok zor bir biyolojik aktivite olan kas kaybı sizin için o kadar da zor değil.

  Saygılar.
  __________________kas kaybı,  kas kaybı nasıl anlaşılır,  kas kaybi nasil anlasilir,  vücutta kas kaybı,  kas kaybı nasıl olur,  diyette kas kaybı,  vücutta kas kaybı nasıl anlaşılır