Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kur`an değişmiş midir değişmemiş midir bunu kanıtlayın! Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kur`an değişmiş midir değişmemiş midir bunu kanıtlayın!

  Reklam
  Kur`an değişmişmidir değişmemiş midir bunu kanıtlayın ama gerçek kanıtlarla teorilerle olmalı,olabilirlerle değil.


  Paylaş
  Kur`an değişmiş midir değişmemiş midir bunu kanıtlayın! Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  - Daha önce bazı Şii alimlerin -siyasî mülahazalarla - ortaya attıkları iddialar, bu günkü Şii alimleri tarafından da açıkça tenkit edilmekte ve bu tür iddiaların ;“Kur’an’ı biz indirdik ve onu mutlaka biz koruyacağız”(Hicr, 15/9) mealindeki ayete aykırı olduğunu söylemektedir.
  -Bu gün elimizde mevcut olan Mushaf sahabeler tarafından yazılan aynı Mushaftır.
  Kur’an’ı tahrif etmek küfür olduğuna göre, bunu kabul ettiğimiz takdirde, Hz. Ali dahil büütn sahabileri tekfir etmek gerekir. Bu ise cinnetli bir hezeyandır.
  -Kur’anın en son Mushaf halinde düzenlenmesi Hz. Osman zamanında olmuştur. O devirde Sünnî-Şiî ihtilafı diye bir şey söz konusu olmadığına göre, Hz. Ali’nin lehine olan bazı ayetleri Kur’an’dan çıkarmanın manası yoktur. Kaldı ki, bir yandan Hz. Ali’nin faziletine dair onlarca hadisi neşreden ehli sünnetin, diğer yandan kendilerini küfre götürecek Hz. Ali hakkındaki bazı ayetleri yok saymalarının hiçbir mantığı olmaz.
  -Hz. Osman devrinde bütün sahabenin ittifakıyla tek bir Müshaf haline getirilen Kur’an ‘ın diğer hususî nüshaları ortadan kaldırılmış ve Hz. Ali de bu kurala uymuştur. Eğer Hz. Ali özellikle kendi hakkında olan bazı ayetlerin çıkarıldığını bilseydi, hiç bunu kabul eder mıydı?
  -Kur’an’dan çıkarıldığı iddia edilen 6-7 ayetli “Velayet Suresi”, Arapça ve Kur’an’ı bilen herkese uydurma olduğunu haykıran bir pozisyona sahiptir. Bazı Kur’an ayetlerinin metni esas alınarak Hz. Ali ilgili bazı şeylerin sokuşturulduğunu görmek için fazla bilgili olmaya gerek yoktur.kuran değişmişmidir,  kuran degismismidir