Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Örgüye nasıl ilik açılır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Örgüye nasıl ilik açılır

  Reklam
  örgüye nasıl ilik açılır yardım


  Paylaş
  Örgüye nasıl ilik açılır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  örgüye ilik açma anlatımı


  Büyük düğmeler için İliği, örgünün ön yüzü arasında iki veya üç ilmeği keserek ve bunları bir sonraki sırada şişe alarak çalışın.
  Örneğin, bir hırkanın kenarı boyunca toplanmış ve yatay olarak çalışılmış bir bantta, işaretten önceki bir ilmek kadar çalışır, üç ilmek kesen müteakip işaretten önceki bir ilmeğe kadar çalışır ve bir iplik daha yapar ve sıranın sonuna kadar böyle devam edersiniz, işaret, iliğin ortasını işaretlen böylece işaretten önceki bir ilmeğe kadar çalışırken, iliğin ortası doğru konumda olur Müteakip sırada, kesme ilmeklerine kadar çalışın, işi çevirin ve ilmek arasından ilmek atma metodunu kullanarak, şişe üç ilmek alın. Son ilmeği, sol eldeki şişe almadan önce, ipliği şişler arasından öne alın; bu, iliğin düzensiz görünmesine neden olan bir ilmeğin oluşumunu engeller ilmekleri şişe çok sıkı almayın, ilmekler; kesme (bitirme) kenarındaki ilmekler kadar elastik ve geniş olmalıdır İşi arkaya çevirin ve bir sonraki iliğe kadar sırada devam edin. ilikleri lastiklerde aynı yerde çalışmayı planlarsanız daha düzgün görünür Örneğin, her seferde, I düz, I ters, I düz örgü üzerinde üç ilmek kesin.
  Düğme dikmek için, düğmenin içinden geçecek kadar ince ise aynı ipliği kullanın veya uygun renkte daha sağlam bir dikiş ipiiği kullanın.

  Püf Noktası
  Eğer örgü şeması ne kadar ilmek toplayacağınızı belirtmiyorsa, kenarın uzunluğunu ölçün ve bunu, örülecek bordürün ilmek ölçüsü (gerginliği) ile çarpın. Bunu, giyside halihazırda kullanıldıysa, bordürün uzunluğunu ölçerek veya bir bordur parçasını, bir ölçü (gerginlik) örneği gibi örerek elde edebilirsiniz. Her 2.5cm de bir işaret yerleştirin ve bordürün 2.5cm.sinde ilmekleri toplayın.
  Ana örgü için çalışılan ölçü (gerginlik) karesinin kenarı boyunca ilmekleri toplayarak pratik yapın.
  Örneğin, eğer kenar 25cm ise ve bordürün ilmek ölçüsü (gerginliği) 2.5cm’de 4 ilmek ise, işaretler her 2.5cm’de bir yerleştirecek ve toplamda 40 ilmek için, bunlar arasında her 2.5cm’de bir işaretler yerleştir ve 4 ilmek toplarsınız.
  Eğer yaka bandı, düğme bandı veya bordur için çok az ilmek toplarsanız, ana örgüyü çeker veya büzer Eğer çok fazla ilmeğiniz olursa, yaka bandı, düğme bandı veya bordur aralıklı-fluted olur ve düz uzanmaz. Başlamadan önce ilmeklerinizi dikkatli bir şekilde planlayın ve düzgün görünmüyorsa sökün ve tekrar başlayın.
  Kötü örülmüş bir bordur iyi örülmüş bir giysiyi bozar.

dik düğme deliği nasıl açılır,  örgüde delik nasıl yapılır,  yelek iliği nasıl açılır,  düğme deliği nasıl açılır,  örgüde ilik nasıl yapılır,  òrgüde ilik açma nasıl yapîlîr,  dik düğme deliği yapılışı