Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Eldiven şeklinde lif nasıl yapılır Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Eldiven şeklinde lif nasıl yapılır

  Reklam
  lütfen eldiven şeklindeki lifin yapilişini yazarmısınız


  Paylaş
  Eldiven şeklinde lif nasıl yapılır Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Resimli Eldiven Şeklinde Lif Yapımı

  Eldiven lif yapılışı Nasıldır işte sizlereHarika resim ve örnekleri.

  eldiven lif yapimi 0.jpg

  İlk olarak 8 zincir çekerek daire yapalım.3 zincir çekip dairenin içine iki kere batıp çıkalım ve bir kerede toplayıp fıstık oluşturalım.

  eldiven lif yapimi 1.jpg

  eldiven lif yapimi 2.jpg
  Resimdeki gibi dairenin içine altı tane fıstık yapalım.
  Resimdeki gibi yuvarlak bir şekil elde etmiş olacağız.Yatay olarak yanyana geldiğinde fıstık sayısı altı tane olacak.Bunada dikkat ediyoruz.
  eldiven lif yapimi 3.jpg
  Şimdi diğer renk ipimize geçelim.Üç zincir ile yukarı çıkıp bir tane fıstık yapalım.Yaptığımız fıstığın dibine batarak birtane daha yapalım fakat kapatmıyoruz tekrar ilk fıstığın dibine batalım.Bunuda kapatmıyoruz üçüncü fıstığımızı resimdeki gibi diğer fıstığın üzerine yapalım ve hepsini birlikte toplayarak kapatalım.
  eldiven lif yapimi 4.jpg

  eldiven lif yapimi 5.jpg

  eldiven lif yapimi 6.jpg

  eldiven lif yapimi 7.jpg


  Bu şekilde 5 tane parmak oluşturalım.
  Parmak sayıları:
  Serçe parmak: 4 sıra örelim.
  Yüzük parmağı: 5 sıra örelim.
  Orta parmak: 6 sıra örelim.
  İşaret parmağı: 5 sıra örelim.
  Baş parmak: 4 sıra örelim.


  Şimdi birleştirmeye başlayacağız.Aynen ilk sıradaki örme şekli ile fıstıklar yaparak örelim.Önce parmağın birinin üstünden başlayalım ve üç tane yatay fıstık yapıp, yanına ikinci parmağımızı ekleyelim.Bu şekilde bütün parmakları ekleyerek gdevam edelim.Sıra sonunda yatay fıstık sayısı 24 tane olacak dikkat edelim.

  Bu şekilde 5 sıra örelim.5 ci sırada fıstık sayısını 22′ye düşürelim.Bunuda resim 6′da olduğu gibi üç seferde topladığımız fıstığı dört seferde toplayarak kesmiş yani azaltmış olacağız.Aynı şekilde baş parmağımızı da ekleyip örmeye devam edelim.Baş parmağı ekleyince yatay fıstık sayınız 26 altıya çıkacaktır yine toplama yaparak 24 fıstığa düşürelim.Bu şekilde iki sıra örüp tekrar bir sıra beyaz örelim.

  Bu sıramızda bir sıra beyaz örelim beyazı örerken yatay fıstık sayımızı 22′ye düşürelim ve yaprak yapmaya başlayalım.Yaprak için iki yaprak arasında bir tane yatay fıstık bırakalımve aynı şekilde örerek ipimizi yeşil ile değiştirmek şartı ile yaprakları oluşturalım.Resimden daha iyi anlayacağınızı tahmin ediyorum.7 tane çiçek oluyor üç tane beyaz yatay fıstık kalıyor normaldir.

  Sıra geldi kırmızı çiçeğimize resimdede anlaşılacağı gibi aynı örme tekniği ile yaprakların tam ortasına gelen kısma üçlü fıstık yapalım ve beyaz ile değiştirerek sırayı tamamlayalım.Tekrar bir sıra beyaz örelim.Üstüne iki sıra daha yavru ağzı örüp bitirelim.İstediğiniz şekilde kenar yapabilirsiniz.eldiven lif yapimi.jpg

  İşte mutlu son eldiven lifimiz hazır.İyi günlerde kullanmanız dileğiyle.lif nasıl örülür,  eldiven lif yapılışı video,  eldiven lif nasıl örülür,  eldiven lif,  eldiven lif yapımı,  eldiven şeklinde lif yapılışı,  eldiven lif nasıl yapılır