Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Bebek süveteri nasıl yapılır? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Bebek süveteri nasıl yapılır?

  Reklam
  çok beğendim yapılışı nasıl teşşekür ederim


  Paylaş
  Bebek süveteri nasıl yapılır? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kolay bebek süveteri yapılışı


  YAPILIŞI: Modeli 3 numara şiş ile örün. Üzerindeki işlemeler sonradan iğne ile yapılmıştır. Model için 100gr.lık beyaz ip yetiyor. 60 ilmek başlayın. 5 sıra haroşe örgü örün. 25 sıra baştan ve sondan 5′ er ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün. 5 sıra haroşe, 5 sıra düz, 5 sıra haroşe örgüye devam edin. 3 adet düğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesimine geldik. 5 ilmek haroşe, 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örün.
  30 ilmek kesin. 5 ilmek haroşe , 5 ilmek düz, 5 ilmek haroşe örgü örün. Bu şekilde 25 sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz. 26. sırada 15 ilmek haroşe örüp 30 ilmek arttırın ve 15 ilmek daha haroşe örün. Modelin arkası hep haroşe örülecek. 34 sıra haroşe örün.35. sırada başta ve sonda 15 ‘er ilmek arttırma yapın. 34 sıra daha haroşe örüp kesim yapın. Düğme dikme ve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
  Bu model 2-4 aylık bebeklere uygundur. Daha büyük bebeklere örecekseniz başlangıç ilmeğini 5-10 sayı arttırın. Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.
bebek süveteri nasıl örülür,  çocuk süveteri nasıl örülür,  bebek süveteri nasıl yapılır,  erkek bebek süveteri nasıl örülür,  bebek suveter yapimi,  bebek süveter nasil örülür,  süveter nasıl örülür