Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kızımın ateşi düşmüyor ne yapmalıyım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Kızımın ateşi düşmüyor ne yapmalıyım

  Reklam
  kızım prematüre bir haftadır hastahaneye gidip geliyoruz fakat ateşi bir çıkıyor bir iniyor halsiz kaldı buhar makinası aldım ventilör ilaçlarını aldım amoklavin kullanıyorum dolven ve fitil veriyorum yinede huzursuz ve 39 dereceye çıkıp iniyor ateşi ne yapmalıyım


  Paylaş
  Kızımın ateşi düşmüyor ne yapmalıyım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Ateşi Düşmeyen Bebeğe Neler Yapılabilir?


  Öncelikle bebek soyulur, çok fazla soğuk olmamak kaydıyla ılık uygulama dediğimiz mendiliyle bebeğin eklem yerlerine soğuk uygulama yapılabilir.Yarım fitil veya yarım ölçek ateş düşürücü verilir , ılı bir duş aldırılabilir, bunlara rağmen ateş hala düşmüyorsa mutlaka acil bir şekilde bebek doktoruna götürülmelidir.

  Ateş otuz sekiz, otuz sekiz buçuk civarındaysa , bu çok yüksek bir ateş değil, aile hemen paniğe kapılmamalıdır. Fakat otuz sekiz buçuğun üzerinde ateş seyrediyorsa özellikle 5 ay 5 yaş araası çocuklarda ateşe bağlı havaleler görebiliyoruz. Bunda daha çok aile hikayesi olduğu zaman artıyor.
  Anne veya babada küçükken ateşli havale görüldüyse bebeklerde de görebiliyoruz. Artık günümüzde , özellikle büyük şehirlerde sağlık kuruluşları çok fazla , bu ilk önlemler ateş yükselmeye başladığı zaman acilen alınıp ateş daha fazla yükselmeden bir merkeze başvurulduğunda çok fazla bu şikayetler karşılaşılmayacaktır.

  Eğer ateş düşürücüye rağmen hala düşmüyorsa bir iki saat sonra farklı bir grup ateş düşürücü uygulanabilir bebeğe . Uzak bir yerdeyse başvuramıyorsa , telefonla bir doktordan yardım alınabilir.Zaten daha önce ateşli havale geçiren çocukların evlerinde bir antibiyotik öneriyoruz. Bunların nedeni daha çok boğaz enfeksiyonu , kulak enfeksiyonu gibi enfeksiyonlar olduğu için en kısa sürede antibiyotik tedavilerinin başlanmasıyla bu şikayetlerin önünü alabiliyoruz.


  Uzm. Dr. Demet Divrikli
kızımın ateşi düşmüyor,  1 yasindaki kizimin atesi dusmuyor,  ates dusurucuye ragmen dusmeyen ates