Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Hamilelikte okunacak dualar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Hamilelikte okunacak dualar

  Reklam
  hamilelikte okuncak sure ve dualari eklerseniz sevinirim


  Paylaş
  Hamilelikte okunacak dualar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  kolay doğum için okunacak dua
  Doğum, yerine göre hayatî tehlike arz eden bir ameliyat olabilir. Böylesine ciddî bir olay, elbette sadece mânevi dua ile geçiştiritlemez. Önce maddi tedbirler alınır, yâni gereken ebeye, doktora gidilir, alâka ve muayenesi temin edilir, Bundan sonra sıra manevî tedbire, yâni duaya gelir.


  Nasıl sadece doktor kesin şifaya vasıta değilse, sadece dua da öyle kesin şifaya sebep olmaz. Zira ikisini de Rabbimiz emretmekte, hem maddî, hem de manevî tedbiri dinimiz istemektedir. Birini icra edip ötekini ihmal eden, elbette yarım iş yapmış olur. Tek kanatlı kuşun uçtuğu kadar başarı temin edilir.
  Maddî tedbirden sonra alınacak manevî tedbiri, yâni okunacak duayı,
  Efendimiz şöyle tavsiye buyurmuştur:
  Doğum yapacak hanımın sıhhat ve kolaylıkla doğumunu yapması niyetiyle, Önce Âyete’l-Kürsî okunur, sonra (Felâk ve Nâs) sûreleri okunur. Bunlardan sonra da şu âyet okunur:


  İnne rabbekümüllahüllezi halekas semavati vel erda fi sitteti eyyamin sümmesteva alel arşi yuğşil leylen nehara yatlübühu hasisev veş şemse vel kamera ven nücume müsehharatim bi emrih ela lehül halku vel emr tebarakellahü rabbül alemin. (Araf 54)


  Resul-i Ekrem Efendimiz kızı Fâtıma validemizin doğumunda bu duayı okutmuş, netice sevindirici şekilde huzurlu ve sıhhatli bir doğum olarak tecelli etmiştir, Mübarek nesil Hazret-i Hasan ve Hüseyin Efendilerimiz böyle dualarla dünyaya gelmişlerdir. Sıhhatli bir doğum haberini alınca Allah’a şükretmek, konu komşuda bulunan yoksullara yardım etmek, münasip olan bîr cömertliktir.


  Ahmed ŞAHİN


  -------------------------


  Hamilelikte Çocuk Düşürmekten Korunmak İçin – El Mubdiu
  Bu İsmi Şerifin Okunuşu: El Mubdiu
  Bu İsmi Şerifin Manası: İlk İcat Eden Yaratandır
  İsmi Şerifin Kullanımı
  Her Kimin hanımı hamile olsa ve çocuk düşürmekten korksa, bu ismi şerifi
  10 kere okur ve işaret parmağını hanımının karnı üzerine dolaştırırsa,
  Muhakkak Allah’u Teala çocuğu düşürmekten ve Anneyi zarardan korur


  Kaynak: Şeyh alim Celalu-l Hak Ved-din (k.s.)’in Esmaül Hüsna İle Şifa Risalesihamileyken okunacak dualar,  hamilelikte okunacak dualar,  hamilelikte okunacak zikirler,  gebelikte okunacak dualar,  hamilelikte yapilacak dua ve zikirler,  hamilelikde edilen zikrler,  hamlelikde oxunacaq dualar