Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kendimden cok utanıyorum, Bebeğimi aldırdım pişmanım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  utanc

  Reklam

  Kendimden cok utanıyorum, Bebeğimi aldırdım pişmanım

  Reklam
  S.A Hocam benim cok onemli bir sorum var fakat anlatmaya soylemeye utaniyorum.Kafayi yemek uzereyim.bundan 5 sene once babamin zoruyla 17 yasida evlendirildim.Cok problemli olan bir evlilikti 1tane kizim oldu fakat sorunlarimiz hic bitmiyor her gecen gun artiyordu bunalima girmistim defalarca kendimi oldurucek hale geldim hep kizim aklima geliyor vazgeciyordum.Derken kavga gurultu giden bir evlilikte korunurken hamile oldugumu ogrendim ve belki haytta yapmam dedigim buyuk bir gunahi isledim ve bebegimi aldirdim.Simdi her gun aklima geliyo Allahim nasil yapabildim diyorum.Ne olur yardimci olun ne yapabilirim bu buyuk gunahin mebalinden bir nebze nasil kurtulabilirim.


  Paylaş
  Kendimden cok utanıyorum, Bebeğimi aldırdım pişmanım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah c.c Sizi Affetsin. Bol Bol Tevbe İstiğfar Ediniz.


  Tevbe-i İstiğfar Duası

  Tevbe, istiğfar duâlarının manası, yaptığımız bütün günahlara pişmanlık duyduğumuzu ifade etmemiz, bundan sonraki hayatımızda bir daha böyle günah ve kusurları işlemeyeceğimize Rabbimize söz vermemizdir.
  Günah ve kusurlarına pişmanlık duyup, üzüntü ve elem hisseden mü'min, önce şu istiğfar duâsını huşû ile okur:

  استغفر الله استغفر الله استغفر الله العظيم الكريم اللذي لا الاه الاهو الحي القيوم واتوب اِليْهِ توبة عبد طالم لنفسه لا يملك لنفسه موتا ولا حياة و لا نشوراوَاَسْاَلُهُ لتََّوْبَةَ وَلْمَغْفِرَةَ وَلْهِداَيَةَلَناَ اِنَّهُ هُوَ لتَّوّاَبٌ رَحِيمُ

  "Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe'l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve'l-hayyü'l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü't-tevbete ve'l-mağfirete ve'l-hidâyete lenâ, innehû, hüve't-tevvâbü'r-rahîm."
  "Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve elimden bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma tevbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tevbe ettim, pişmanlık duydum. Bir daha yapmamaya azm ü cezm ü kast ettim. Sen bu tevbemi kabul eyle. Nefsime uyup, şeytana tabi olup da aynı günah ve kusurları bir daha tekrar etmeme imkan verme, yâ Rabbi. Bir daha iman ve ikrar ediyorum ki, Peygamberlerin evveli Âdem Aleyhisselâm, ahiri ise Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm, bu ikisi arasında her ne kadar peygamber gelip geçtiyse, Bunların cümlesine inandım, iman ettim, hepsi de haktır ve gerçektir. Bütün peygamberlere, onlara gönderilmiş olan İlâhi kitaplara ve içindeki emirlere şeksiz ve şüphesiz iman ettim, dilimle ikrar, kalbimle tasdik ediyorum ve yine iman ve ikrar ediyorum ki en son kitap Kur'ân-ı Azimüşşân ve en son Peygamber de Hazret-i Muhammed Aleyhisselâm'dır."


  "Amentü billâhi ve melâiketihî ve kütübihî ve Rusulihi ve'l-yevmi'l-âhiri ve bi'l-kaderi, hayrihî ve şerrihî minellâhi teâlâ ve'l-bâsü bade'l-mevt. Hakkun, eşhedü en lâ ilâhe illâllah ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh."
 3. 3
  Kayıtsız Üye
  Hocam korunduk ama hamile oldugumu ogrendim esim benim deil ddi cok kizdim sonrasinda bebegi maddi imkansizliktan dolayi aldirdim cok pismanim ne yapsam bu vebaldan kurtulabilirim 4. 4
  İslamda yapıaln gereksiz kürtajlara maddi ceza konmuştur. O cezanın adı GURRE’dir.
  – Cenini düşüren veya kürtaj yapan GURRE’yi öder. Ona yardım edenler de günah işledikleri için tevbe ve istiğfar etmelidirler.
  – Ödenen Gurre’den sonra da altmış gün peşpeşe keffaret orucu tutmaları tavsiye edilir. Bu da tevbelerinin kabulü içindir.
  – GURRE’nin yani kürtaj ile ya da başka bir yöntemle kasten cenini düşürenin/aldıranın ödeyeceği cezanın muasır miktarı 200 gram altın veya bedelidir. Bu rakamı 212,5 gram olarak ölçen ilim adamları da vardır. Mümkün olduğu kadar en ihtiyatlı olanını yapmak gerekir.bebeğimi aldırdım çok pişmanım,  bebeğimi aldırdım,  bebegimi aldirdim cok pismanim,  cocuk aldirdim pismanim,  Bebegimi aldirdim,  cocuk aldirdim cok pismanim,  bebeğimi aldirdim