Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Peygamberimizin idrarı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Peygamberimizin idrarı

  Reklam
  Katıldığım bir konferansta yaklaşık 10.000 kişiye hitap eden, ülkenin meşhur vaiz ve yazarlarından biri; Peygamber Efendimizin kanı, teri, tükürüğü, hatta idrarının bile sahabeler tarafından içildiğini, buna Peygamber efendimizin karşı çıkmadığını, hatta kanının içilmesi üzerine ilgili kişiye cennetin vacip olduğunu bildirdiğini anlattı ve güvenilir bildiğimiz hadis kitaplarını kaynak gösterdi.
  Bu eylemlere esas olarak da Peygamber efendimizin vücudundan necis bir şey çıkmayacağını, başka bir hadisinde kendisinden bir parçanın kimin vücudunda olursa o vücudun cennetlik (tam kullandığı tabiri hatırlamıyorum ama yaklaşık bu anlama gelen ifadeler kullanmıştı) olduğunu açıkladığını söyledi.
  Oysa ben daha önceden Hz.Muaviye'nin Peygamber Efendimizin kanını içmesi üzerine ona kızarak "Sen ne yaptın? Bu yüzden senin neslinden biri büyük kan dökecek" buyurduğunu, bunu önlemek için Hz.Muaviyenin evlenmek istemediğini, Hilafeti esnasında tutulduğu bir hastalık nedeniyle evlenmek zorunda kaldığını ama eşinin 90 yaşında olmasına rağmen hamile kaldığını, doğan çocuğa bu yüzden “Yezit” adını verdiğini ve zamanla da Yezid’in adamlarının Peygamber torununu şehit ettiğini öğrenmiştim.
  Bu iki olay birbirini yalanlamıyor mu?
  Yukarıda vaiz efendinin anlattığı bu olaylar gerçekten sahih midir? Bu konudaki kaynağın adı ve sayfasını verebilir misiniz, Peygamber Efendimizin ahlakı, nezaketi ve misyonunu düşündüğümde, Hz. Muaviye olayını göz önüne aldığımda o olaylar gerçek dışı gibi, hatta bu şekilde nakli kasıtlı gibi geliyor.
  Beni bu hususta aydınlatırsanız çok memnun olurum. Saygılar sunarım.


  Paylaş
  Peygamberimizin idrarı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu iddiaların islamda hiç bir yeri yoktur.peygamber efendimizin idrarı,  peygamberimizin idrarı,  peygamberin sidiği,  peygamberimizin teri,  peygamberin idrarı,  hz. peygamberin idrarının içilmesi,  peygamberin çişi