Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan sevgi ifade etmek Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  sevgi ifade etmek

  Reklam
  başkalarına olan sevgimizi nasıl ifade ederiz başlıklı yazı


  Paylaş
  sevgi ifade etmek Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yaşadığım her şey senin doğmana sebepti sanki. Geleceğin gün için ortamı olgunlaştırıyor, beni sana hazırlıyordu dakikalar. Şimdi benim her şeyimsin ve sen öncesi yaşama dair hiçbir fikrim yok. Bir mutluluk vardı öncesinde de fakat seninle olduğu kadar değil. Çocukluğum vardı elbette ama şuna emin ol, seninle yaşadığım çocukluk kadar güzel değil.

  Söylemek istediklerim, yazıya dökme acizliğim karşısında başını büküyor. Nasıl ifade edilir benliğimin sensiz hiç sayılması? Nasıl ifade edilir bir annenin evlat sevgisi? Hissettiğim coşkuyu ve sevgiyi ifade edemedikçe bütün harfler palyaço kılığında görünüyor gözüme, bütün sözcükler beyin özürlü. Yalnızca kalbim dürüst davranıyor bana, kalemler sahtekârlık yapabiliyor. Duygularımın hızlı akışına set vuran ve beni yavaşlatan mızmız çocuk gibi şu elimdeki kalem.

  Farkında mısın bilmiyorum? Başkalarının fikrini seninki kadar önemsemiyorum. Bana ne yakıştırıyorsan, hangi kıyafetimi beğendiysen onu giyiniyorum, saçlarımı sen öyle beğendiğin için uzatıyorum. Aynı yiyecekleri yemekten zevk alışımız seni şaşırtıyor, ses çıkartmıyorum. Senin lezzet aldığın bir şeyi yemek; seninle aynı duyguyu paylaşabilmek hazzı veriyor bana. Ağzıma aldığım her lokmada “Oğlum bunu seviyor.” Duygusu yaşıyorum, sen sevdiğin için daha çok seviyorum. Parmağımda da senin seçtiğin yüzük var ve gözlerim daldığında hep o yüzüğe baktığımı fark ettim. Hani bana bir konuyu tembihleyip gittin ya, merak etme sen olur mu?
  Sen gelene kadar halledeceğim onu inşallah.

  Dediğim gibi, senden öncesi yaşantıma dair bir fikrim yok. Sahi bir renk sever miydim ben? Gözlerinin yeşiline baktıkça daha önce başka hiçbir renk bilmiyormuşum gibi geliyor. Mutlaka biliyordum elbette ama böylesi sevdiğim bir renk yoktu demek. Seninle renklendi hayatım,
  varsan var oldum. Seni kaybetme korkusu aynı zamanda kendimi kaybetme korkusu ile beraber yaşıyor.


  Müjgân Akyüz Dündar