Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Kil ve kivi suyundan olan maskenin ölçüleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  deniz

  Reklam

  Kil ve kivi suyundan olan maskenin ölçüleri

  Reklam
  Kil ve kivi suyundan olan maskenin ne ölçüleri nasıl olmalıdır?


  Paylaş
  Kil ve kivi suyundan olan maskenin ölçüleri Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kivi suyu + kil
  Kivi suyuna bir miktar kil ilave edip, temiz ve küçük bir tahta kaşıkla krem kıvamına getirin. Bu karışımı maske şeklinde yüzünüze sürün. Sırt üstü uzanıp veya koltuğa yaslanıp 10 dakika dinlenin. Bu maske özellikle yağlı ve sivilceli ciltler için çok yararlıdır.

  Her cilt özeldir
  Herkesin cildinin kendine has özellikleri vardır. Örneğin vitamin ve mineralleri emebilme kapasitesi aynı değildir. Kalın ve yağlı ciltlerde emilim daha zordur ve ölü tabakalar daha fazladır. Bu nedenle daha güçlü ürünlere ihtiyaç duyarlar. Kişinin yağı da önemlidir.
  Zamanla cildin emme gücü azalır. Dolayısıyla ya daha güçlü ürünler seçmek ya da kullanma sıklığını artırmak gerekir.

  Kalın ve yağlı cilt
  Cildiniz kalın ve yağlı ise, kivi maskeleri sizin için idealdir. Cildinizdeki gözenekleri sıkıştırır ve yağlanmayı dengeler. Mümkünse olgunlaşmamış kivi kullanmaya çalışın. Haftada iki kere 15 dakikalık maske uygulayabilirsiniz. Eğer sivilceleriniz varsa, killi maskeyi tercih edin.

  Yağlı ve ince ciltler
  Bu tip ciltler kadınlara özgüdür. Erkeklerin cildi genelde daha yağlı ve kalındır. Ne yazık ki ince ciltler kolayca sarkabilir. Kivi maskesi bu tip cilt için çok uygundur. Bol miktarda C vitamini sayesinde kolajen sentezi artar ve cilt gerilir. Haftada 2 kez 5'er dakikalık maskeler
  sizin için yeterlidir.


  İnce ve kuru cilt
  En hassas cilt tipidir. Şefkat ve bakıma ihtiyacı çoktur. Kivinin özellikle kabuk kısmındaki C vitamini bu tip ciltlerin yenilenmesine yardımcı olur. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz. Cildin tahriş olmaması için maskeyi 5 dakikadan fazla tutmayın.

  Normal cilt
  Kivi maskesi bu tip ciltleri daha da berraklaştırır ve rengini acar. Maske için önereceğim sıklık ve süre, haftada 2 kez, 10 dakikadır.