Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Beyaz papatya şalın örülüşü Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Beyaz papatya şalın örülüşü

  Reklam
  beyaz papatya şalın örülüşünü ögrenmek istiyorum..
  eğer msjıma cevap verirseniz sevinirim
  çok hoşuma gitti
  size iyi çalışmalar...


  Paylaş
  Beyaz papatya şalın örülüşü Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Tığ İşi Beyaz Şal Yapımı  Bu soğuk sonbahar günlerinde kullanabileceğiniz ya da sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir şal modeli arıyorsanız, beyaz tığ işi şal modeli tam size göre. Yapılışı kolay, pratik ve çok şık şal modelinin açıklamalı anlatımını sizinle paylaşmak istiyorum.
  Herkese şimdiden kolay gelsin….
  Malzemeler :
  370 gr beyaz ip ve O numara tığ kullanacağımız malzemelerimiz.
  Şalımızın yapılışı :
  Şalımızın yapılışını size aşama aşama anlatacağım. Böylece uygulamamız daha kolay olacak…
  Birinci sırada; 10 zincir çekerek ortası için halka yapıyoruz.
  ikinci sırada; yuvarlağımızın içine 10 tane dolgu yapıyoruz.

  Üçüncü sırada; dolgularımızın üzerin ve arasına olmak üzere 33 tane dolgu yapıyoruz.Dördüncü sırada; 4 tane dolgu yapıyoruz ve araya 5 zincir çekip, yandaki dolgunun üzerine ekliyoruz. Böylece örgümüze yaprak formunu vermeye başlıyoruz.  Beşinci sırada; Yapraklarımızın üzerine 4 dolgu yapıp, araya 5 zincir çekiyoruz. Bunun peşinden hemen alttaki zincirimizin ortasına batıp, oraya yine 4 tane dolgu yapıyoruz.
  Bu sırada 8 tane yaprak oluşmuş olacaktır.
  Altıncı sırada; Aralara 5′er tane zincir çekerek yaprakların ve zincirlerin aralarına batıp çıkarak sırayı tamamlıyoruz.
  Yedinci sırada; bir alt sıramızdaki zincirin üzerine 3 tane dolgu araya 3 zincir ve yine 3 dolgu yapıyoruz. Sıranın sonuna kadar bu işlemi tekrar ederek motifimizi tamamlıyoruz.
  Tamamladığımız motiflerimizi birbirine eklemek için ara, bağlantı motiflerine ihtiyacımız var.

  sal yapimi.jpg

  Bunun için;
  10 tane zincir çekip, üzerine 8 tane de dolgu yapmaya başlıyoruz. Dolguları yaparken birinden diğerine geçeceğimiz sırada motiflerimizi birbirine bağlıyoruz.
  Şalımızın yapımı için toplamda 30 tane motif gerekiyor. Etek uçlarına aynı renk iplikten püsküllerini yaparak şalımızı tamamlıyoruz.beyaz yarım papatya tığ işi şal modeli yapılışı,  yarım papatya modelinin yapılışı,  tığ işi papatya şal yapılışı,  beyaz yarım papatyanın yapılıışı şal,  beyaz yarım papatyanın yapılıışı,  beyaz yarım papatya tığ işi şal yapılışı,  şalın örülüşü