Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Küçük yaşta evlenmek Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Küçük yaşta evlenmek

  Reklam
  evet kucuk yasda ne oldugunu bilmeden istemeden evlenmenin islamda hukmu nedir.kizlar boyle kandirilarak yada bilincsizce buyukler isteyince evleniyorlar ve pisman oluyorlar.erkeklerin kolesi olarak kendini hissediyorlarsa evlilikte aci cekiyorlarsa bu kadinlarin erkek egemenligine dur demeye haklari yokmudur..? ben bir kadin olarak, kadinlar itaat etmeli kocalarina diye yazilar okuyorum ve bunu beynim ruhum anlamiyor karsi cikiyor. Ben ALLAH´a itaat etmek kulluk icinmi varim dunyada yoksa kul olan erkekleremi..?


  Paylaş
  Küçük yaşta evlenmek Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Küçük yaştan amacınız nedir yazmamışsınız ama bir kız bülüğa erince ve kendi istedikten sora evlenmesinde dinen bir sakınca yoktur.
  itaat etmeye gelince, bize eşlerimize itaati Allah Rasulu (s.a.v.) emrediyor ki buda Allaha (c.c.) itaat etmiş oluyoruz.
  Unutmayalım ki, Allah (c.c.) Hz.Ademe (a.s.) secde emri verdiğinde şeytan ben Allaha secde ederim ama benim gibi ve daha aşağı olana secde etmem demişti ve lanetle müstahak oldu.
  Kocaya itaat Allaha itaattir helali emrettiği sürece...
 3. 3
  S. ALEYKÜM...

  Kocaya itaat hizmet elbette sınırlıdır Allaha ibadet edilmeyen yerde kocaya itaat edilemez şöyle eğer eşiniz kurana sünnete uygun dinin gereği gibi yaşayıp sizede islamı yaşatıyorsa itaat etmeniz efdaldir fakat günümüz gençliği gibi nefsani arzular için birliktelik yaşıyosanız buda her iki şahısta rabbine itatsizlikten sorgulanacaktır eğer diyosanızki ALLAH'a ibadetimi kısıtlıyor dinimi yaşatmıyor yaşamama izin vermiyor Allahdan başka ibadet edilecek hiç kimse yoktur rahman sadece ona ibadet etmemizi ve ona tapmamızı istiyor La İlahe İllahAllah bakın ne diiyor bu kelime:.........> ( yok ondan başka gerçek ALLAH) yalnız va yalnız yaratana ibadet edin yaratıklarına tapmak şirktir şöyle bişeyde var eğer Allah'dan başkasına secde edin buyursaydım diyor kadının kocasına secde etmesini buyururdum : fakat dikat edin ancak bir kadın eşi müslümansa islamla kuranla sünetle yaşıyorsa onun cariyesi kölesidir eğer bu durum tam tersi ise kadın namazsız abdestsiz islamı yaşamayan kabul etmeyen münafıkla evli ise bu kadına zulümdür....
 4. 4
  çok doğru bir yazı ALLAHIN yolunda gitmiyen bir eş ömür törpüsüdür kadına eziyettir mümin bir eş cennetin anahtarıdır şöyleki karşı çıkıp söylensen günaha girecen çok zor RABBİM hak yolunda giden kullar eylesin hepimizi