Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan örgü modelleri anlatımlı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  gülo

  Reklam

  örgü modelleri anlatımlı

  Reklam
  örgü modelleri öğrenmek istiyorum


  Paylaş
  örgü modelleri anlatımlı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam


  Örgü Atkı Modelimizin Yapılışı :

  Beş numaralı şişle ellidört ilmek atın.başlangıç için : iki ilmek düz örgü, iki ilmek haroşa örgü ve dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgü, dört haroşa örgü, dört düz örgüi, dört haroşa örgü, dört düz örgü ve iki haroşa örgü, iki düz örgü örneği ile dörtlü lastik örgüsü ile on sıra örmeye başlayın.daha sonra saç örgü örneğini örmeye geçelim. dört ilmek haroşa örgü örün. sonraki 12 ilmekle saç örgü öreceğiz. ilk altı ilmeği örmeden bir başka şişe veya tığa alın, daha sonra sonraki altı ilmeği sağ elimizdeki şişe alarak, tığda bekleyen altı ilmeği sol şişe geçirip, sağ şişteki altı ilmeğide sol şişe alarak çapraz bir şekil yaparak düz örgü ile örün.
  dört ilmekten ,üç haroşa örgü, bir ilmek düz örgü şeklinde yukarıdaki saç örgü örülüşünü yapacağızi yine dört ilmekten üç haroşa,bir ilmek düz örgü ile yine saç örgü yaparak şişteki sonra dört ilmeği haroşa öreceğiz.


  şişle arka sırayı örerken bütün ilmekleri haroşa örgü modeli ile örün. bordo rengi yünden örülen saç örgülü atkı modelinin saç örgüsünü istenilen uzunlukta örneğin beş cm kadar ördükten sonra saç örgüsünün kıvrımlarını yapmak için başta yapmış olduğumuz 6+6, on iki ilmeği çaprazlama alarak aynı işlemi uygulayın. örgülü atkıyıistediğiniz boyutta ördükten sonra en baştayapılan lastik örgüsünü tekrarlayarak ilmekleri kesin.


  Yapavak olanlara şimdiden kolay gelsin.

  Yarasa kollu bolero şal modeli yapılışı

  Modelimizin Yapılışı :

  1. sıra-Başlangıç ilmeğinden sonra BİR artır,BİR kes ,BİR ör.
  Bu şekilde devam ediyor.Diğer sıralar hep bu şekilde örülecek.

  Şalımızın Yapılışı :

  modelimiz için uzunca bir dikdörtgen örüyoruz ve dikdörtgenin kısa kenarlarından başlıyoruz.

  100 ilmek atıp şalımıza başlıyoruz.İlk resimdede görüldüğü gibi uzunluğu iki kolumuzun yanlara açılmasıyla oluşacak uzunluk kadar olacaktır.sonra gep birlikte bkesiyoruz.Daha sonra dikdörtgenimizin kısa kenarlarından 55 – 60 ilmek kadar alıp lastik örüyoruz.ikinci resimde görüldüğü gibi kol manşetlerimiz olacak.Ördükten sonra dikiyoruz.
örgüöğrenmekistiyorum,  örgü öğrenme sitesi,  örgü öğrenmek istiyorum,  bir artır bir kes şal modeli,  orgu ogrenmek istiyorum,  örğü öğrenmek istiyorum,  şal örgüsü öğrenme siteleri