Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan tinitus-kulak çınlaması Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  tinitus-kulak çınlaması

  Reklam
  Allahin selami ,bereketi üzerinize olsun.
  7 aydir kulak cinlamasi var,ilac fayda etmiyor.
  Allahim eyyub peygamberin safisinden sifa versin bütün hasta müminlere icindede bana
  /amin/-
  bu konuda bilgi sahibi olan varsa yazarsaniz sevinirim,cok sagol
  Allaha emanet olun-selam ve dua


  Paylaş
  tinitus-kulak çınlaması Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Kulak Çınlaması Tedavisi

  Kulak çınlamalarının tedavisi nedenlerine göre farklılık göstermektedir. Tedaviye başlamadan önce, çınlamanın altında yatan sebeplerin, uzman bir doktor tarafından belirlenmesi hasta için önem arz etmektedir. Kulak çınlaması ile ilgili şikayetlerin bir çoğunda özel bir tedavi şekli yoktur.

  Hastaların büyük çoğunluğu subjektif çınlamalardan şikâyetçidir. Rahatsızlığın sebebi çoğunlukla yaşa bağlı işitme kaybı, sürekli yüksek sese maruz kalma, ani ses travması ya da iç kulağa toksik ilaç kullanılması olabilir. Bu grup hastalar için dünyada yaygın olarak kabul görmüş, tedavi edici özelliği kanıtlanmış kesin bir tedavi yöntemi henüz bulunmamaktadır. Ancak bu konuya ilişkin deneme safhasında olan birçok tedavi yöntemi vardır.

  Kulak çınlaması tedavisinde, orta kulak iltihabı v.b. gibi organik bir neden tespit edilmesi durumunda buna yönelik bir tedaviye başlanılır. Ancak işitme sinirinde herhangi bir hasar oluşmuşsa, çınlamanın bireyde yarattığı rahatsızlığı azaltmaya yönelik yardımcı tedavi ve teknikler uygulanır. Hastalığın gerçek nedeninin bulunması, tedavinin olumlu sonuçlanmasını da kolaylaştırmaktadır.