Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan idrar Yolları iltihabı Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  idrar Yolları iltihabı

  Reklam
  ben suan 24 haftalik hamileyim.15.haftalarda sag böbregimdeacilmatas sabit ettiler ve kateter taktilar doguma kadar kalicak dediler.suan yine idrar yollarimda yanma var ve kan ürolog doktoruna gittim antibiyotikum verdi kullandim6 gün ama yinede yanma var

  kadin doktoru bugün idrar kontrolünde bugün asiri derecede kan eiweiß cikti tekrar ürolaga gittimama onun kontrolünde idrar düzelme var dedi korkuyorum bebegime zararli olurmu diye ne yapmam lazim?


  Paylaş
  idrar Yolları iltihabı Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Hamilelikte İdrar Yolları İltihabı Tedavisi

  Belirtileri: İdrarda yanma, sık idrara çıkma, idrar kaçıracakmış gibi algılama v.b.

  Bebek nasıl etkilenir

  İdrar yolu enfeksiyonları tedavi edilmedikleri zaman böbrek enfeksiyonuna (piyelonefrit’e) sebep olmaktadır.Böbrek enfeksiyonları erken doğuma ve düşük doğum ağırlıklı bebeklere sebep olmaktadır. Mutlaka tedavisi gerekir.Basit bir idrar yolu enfeksiyonu dahi saptandığında doktorlar 5-7 gün süren bebeğe zararı olmayan bir antibiyotik tedavisi planlamaktadırlar.

  Tedavi yöntemi

  Gebelikte idrar yolu enfeksiyonu tedavisi sırasında güvenli olan antibiyotik grubu ile öncelikle ağızdan 5-7 gün devam eden bir tedavi planlanır. Tedavinin 3’üncü günü olup da şikayetler geçmemiş ise veya artmış ise doktor hemen haberdar edilmelidir. Büyük ihtimalle tedavi şekli değişip antibiyotikler iğne şeklinde damardan veya kalçadan yapılacaktır. Hamilelikte sistit tedavisi mutlaka yapılmalı ve ihmal edilmemelidir.