Mumine.com ve Misafir Soru - Cevapları Forumundan Alacagım var ama alamıyorum ne yapmalıyım Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1
  Kayıtsız Üye

  Reklam

  Alacagım var ama alamıyorum ne yapmalıyım

  Reklam
  birinden alacagım var ama alamıyorum ne yapmam nasıl dua etmem gerek


  Paylaş
  Alacagım var ama alamıyorum ne yapmalıyım Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Yardımlaşma niyetiyle borç vermek ibadet olduğu gibi, borcunu ödeyemeyen kimseye zaman tanımak ya da alacağın bir kısmından vageçmek de ibadettir. Alış verişlerdeki borçları zamanı gelmeden istemek caiz değildir. Ancak karz-ı hasen dediğimiz alış veriş yapmadan verilen borçları zamanı gelmeden istemek de caizdir. Borcun zamanı geldiği takdirde imkanı olduğu halde vermeyen kimseden alacağımızı isteyebilir ve hukuki yollara da başvurabilirsiniz.

  SİE 3. 3
  Borca Mübtela Olunca


  Allahım, haramına karşı helâlinle bana kifayet et ve fazlınla Senden başkasından beni müstağni kıl.

  Tasayı açan, kederi gideren, darda kalanların duasına icabet eden, dünya ve ahiretin Rahman-u Rahîmi Allahım, bana merhamet eden Sensin. Senden başkalarının merhametine ihtiyaç
  bırakmayacak rahmetinle bana merhamet eyle.

  "Allahım, (ey) Mülkün Sahibi, mülkü dilediğine verirsin, dilediğinden de mülkü alırsın; dilediğini aziz, dilediğini de zelil edersin. Hayır Senin elindedir. Şüphesiz Sen, her şeye kadirsin."


  Ey dünya ve ahiretin Rahmanı. Dünya ve ahireti dilediğine verir, dilediğinden de men edersin. Senden başkalarının merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir rahmetle bana merhamet et.

  Dua Mecmuası 4. 4
  Kayıtsız Üye
  öyle zor ve sıkıntılı bir durumki.alacağım var alamıyorum,  alacağımı alamıyorum ne yapmalıyım,  alacaklarım için dua,  alacağımı alamıyorum dua,  alacagım var alamıyorum,  alacağım için dua var mıdır,  alacagimi alamiyorum