Özel Gün ve Gecelerimiz ve Miraç Kandili Forumundan Nihat Hatipoğlu - Miraç Kandilinde Okunacak Dualar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Nihat Hatipoğlu - Miraç Kandilinde Okunacak Dualar

  Reklam
  Miraç Kandilinde Okunması Gereken Dualar

  Nihat Hatipoğlu Miraç Kandilinde Okunacak Dualar


  Miraç kandiline özel nihat hatipoğlunun okuduğu duanın bir kaç bölümü Mirac gecesinde nasıl dua edebiliriz diyen müslüman kardeşlerimiz için güzel bir dua

  Amin

  Elhamdülillahi rabbil alemin Elhamdülillahi Rabbil alemin. Vessalatü vesselamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiin..

  İlahi yarabbi ey kainati yoktan var eden ey varlıgınla bütün kainati bize bahseden ulu allahım var dediginde var eden ol dediginde olduran içinde yaşadığımız bu kainatı bizlere lütfeden bizlere bağışlayan ulu sultan kapına gelmişiz bu mübarek gecede bu miraç gecesinde kapına gelmiş olanları kapından geri çevirme yarabbi...

  Bizlere omuz veren melekler vardır secde eden gönlü seninle dolu olan o meleklerinin günahsız olmalarına rağmen seni tesbih ettiklerini biliyoruz şu mirac gecesinde günahları affedilenlerden eyle bizleri yarabbi

  Yüce allahın izni ve emriyle semanın bütün katlarını tek tek yükselmiş orada alacağını almış sonra yeryüzüne inmiş Hz Muhammed mustafa miracın peygamberi hatırına bizler bu gece affeyle yarabbi..

  Miracda en yücelere çıkan peygamberimiz yüzü suyu hürmetine bizleri bağışla yarabbi

  İlahi yarabbii günahlarımız belki çoktur 3 ayların bu ikinci kandilinde içlerimizde olan istekleri korkuları günahlarımızı affet her birimizin elleri sana açılmış bizleri bağışla yarabbi..bu gecenin hürmetine affının hürmetine bizleri bu gece geri çevirme yarabbi

  İlahi Yarabbi bu gece ibadetleri yüzüne çarpılmış snein yüreğinde fitne vardır sen tam bir ihlasla gelmedin denilenlerden eyleme bizleri yarabbi mirac peygamberi takvayla yükseldi oraya bizleri günahları affedilenlerden eyle yarabbi..

  Yarabbi şu mirac gecesinde resulullahın bir gecede mekkeden kuduse kudusden mekkeye döndüğü gecede bizleri affeyle yarabbi..

  Ey rabbim öyle diyordu hz peygamber cennet bana okadar yaklaştırıldıki elimi uzatsaydım cennet nmeyvelerinden birini alabiliridm ilahi yarabbi bizi şu mirac gecesinde bizleri kabul eyle biz cennet icin sana secde etmedik bizleri bağışla bu gecenin yüüz suyu hürmetine bizleri günahsız kullarından eyle yarabbi..

  Bizler bilmediklerimizden sorumlu tutma yarabbi ilahi yarabbi şu anda kabei muazzamanın etrafında dönenler vardır ilahi yarabbi onların dualarının kabul edilmesinin hürmetine bizlerinde dualarımızı kabul eyle yarabbi..

  Yarabbi senin kaben ne kadar güzeldir senin kaben ne kadar güzel kokuyordur bir müslümanın iffeti ve şerefi kabeden daha üstündür yarabbi şereflerimizin çiğnenmesine izin verme yarabbi..

  Cennetü muallada kabul edilen dualardan eyle yarabbi yüce allahın magfiretiyle bizlere kapılarını aç yarabbi bu gecede yaptığımız dualarımızın hürmetine günahlarımızı bağışla yarabbi bu miracı gerçek bir miraca çevirmeyi hepimize nasip eyle yarabbi..


  Aminn  Paylaş
  Nihat Hatipoğlu - Miraç Kandilinde Okunacak Dualar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Bu günde gerçekleşen olayın manevi öneminden dolayı ve peygamber efendimizin hürmetine binaen bol bol dua ederek bütün Müslüman kardeşlerimiz için duada bulunuruz.