Özel Gün ve Gecelerimiz ve Miraç Kandili Forumundan Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar Hangileridir? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar Hangileridir?

  Reklam
  Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar


  Peygamber Efendimizin Miraça çıktığı gece Miraç Kandili olarak kutlanmaktadır.Miraç gecesinde 5 vakit namaz farz kılınmıştır.Bu mübarek geceyi en iyi şekilde ihya etmenin yolu.Öncelikle namaz kılmalı ardından Kuranı kerim okunmalı bol bol tövbe istiğfar getirilip dua etmeliyiz.

  Recep ayının 27. gecesi olan Miraç Kandilinde oniki rek'at nafile namaz kılınması uygun görülmüştür.Kılınan Namazın her rekatında Fatiha okuyaral ardından bir süre daha okuyp iki rekatta bir selam verilmelidir.Bu gecenin gündüzünüde oruçlu geçirmenin fazileti çok büyüktür.

  Ayrıca Miraç kandilinde şöyle dua edilebilir;
  Allahım beni ve soyumdan gelecekleri namazı devamlı kılanlardan eyle;

  Rabbimiz! Duamı da kabul eyle...

  Allahım Doğrusu kendime zulmettim. Beni Bağışla

  Allahım Beni Bağışla ve merhamet et! Sen merhametlilerin en hayırlısısın.

  Peygamberimiz Efendimiz (S.A.V) "Allahım! Sen affedicisin, affetmeyi seversin, beni de affet

  Estağfirullâhe'l-Azîme'llezî la ilahe illâ hû el-Hay-yü'1-Kayyûmu ve etûbü ileyh. Tevbete abdin zâlimin li-nefsihî lâ-yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ.

  Anlamı ;
  Hayat sahibi olan, her şeyi idare edip ayakta tutan, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayan Allah'tan mağfiret dilerim. Kendi nefsine zulmetmiş kulun tevbesi gibi Ona tevbe ederim. Öyle bir kul ki, kendi nefsi adına ne ölüme, ne hayata ve ne de tekrar dirilmeye sahip değildir.

  Allahım bu mübarek gecde yapılan tüm duaları kabul eyle

  Amin  Paylaş
  Miraç Kandili İçin Okunacak En Güzel Dualar Hangileridir? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Miraç kandili gibi İslam dininde kutsal sayılan günlerde kişi kalbinden aklından geçen şekilde de dua edebilir. Önemli olan samimi bir şekilde ihlasla dua ederek Allah'a yönelmektir.