Özel Gün ve Gecelerimiz ve Mevlid Kandili [Kutlu Doğum] Forumundan Kutlu Doğum Haftası’nda her eve,her gönle kapı aralamaya ne dersiniz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kutlu Doğum Haftası’nda her eve,her gönle kapı aralamaya ne dersiniz?

  Reklam
  Kutlu Doğum Haftası’nda her eve,her gönle kapı aralamaya ne dersiniz ?  Türkiye’nin birçok ilinde, ilçesinde Peygamber Efendimiz (sas)’in doğumu münasebetiyle etkinlikler düzenleniyor. Son yıllarda bu etkinlikler daha renkli, daha neşeli ve daha farklı yapılıyor.

  Daha çok insana sevgi mesajının ulaştırılması için çalışmalar yapılıyor. Sevgi, bizim kalbimizden Peygamberimiz’e uzanan bir yol. Bu yola fakirlerimizi, ilgiye ve şefkate muhtaç çocuklarımızı da katarak büyük bir mutluluk yapma gayreti bütün yurtta desteklenmeli, daha da büyüyerek gelişmeli. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Bursa Uludağ Eğitim ve Kültür Vakfı’nın son yıllarda yaptığı etkinlikler tüm Türkiye’nin arzuladığı kardeşliği hedefliyor.

  Kutlu Doğum sevincinin toplumun her kesimi tarafından hissedilebilmesini hedefleyen vakıf geçen yıl; ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı, hastanede tedavi görenlerle birlikte huzurevi sakinlerine “gül” Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki yurtlarda kalanlara da değişik hediyelerle birlikte kutlama töreni yaptı. Bursa merkezde tespit edilen ailelere gıda yardımı yapan vakıf, yardım talep edenlerin sayısının artması nedeniyle de bu rakamı 2 katının üzerine çıkardı. Kutlu Doğum nedeniyle Bursa’da binlerce insana ulaşıldı. Yapılan çalışmaların finali ise Bursa Atatürk Kapalı Spor Salonu’ndaydı. Yapılan yardımlar ve etkinlikler Bursa genelinde o kadar ses getirmişti ki, Peygamber Sevgisi’ni doyasıya yaşamak isteyenler soluğu salonun önünde almıştı. 4 bin kişilik kapalı spor salonu, organizasyondan saatler öncesinde dolmuştu.

  Bu etkinlikleri yapabiliriz

  Kutlu Doğum münasebetiyle hiç kimse unutulmadı. Bursa’da tespit edilen garip gureba ne kadar insan varsa ziyaret edildi, dertlerine derman olunmaya çalışıldı.

  Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki yurtlar ziyaret edilerek, pastalar eşliğinde hediyeler dağıtıldı. Vakıf adına ziyareti gerçekleştiren anneler, çocukların sevincini görünce duygu seline kapılarak, gözyaşlarını tutamadı.

  Tüm hastaneler tek tek dolaşılarak, “Kutlu Doğum”un şerefine herkese günün anlam ve önemini hatırlatma adına, “Peygamberi temsilen “Gül” takdim edildi. Böylece, “geçmiş olsun temennisi” ile birlikte hastaların gönülleri alınırken, yapılan çalışmaya onların dualarının da ortak olması sağlandı.

  En anlamlı ziyaretlerden biri de; madde bağımlısı çocuklara hizmet veren merkezde yaşandı. İzmir’den Bursa’ya kaçan 17-18 yaşlarındaki bir genç, kendisine uzatılan bir gülün anlamını tam olarak anlayamamıştı. O, “Hz. Muhammed’i tanıyor musun?” sorusuna, önce çekimser kaldı, ardından, “Peygamberimiz” cevabını verdi. O da anlamlı bir haftada hatırlanmaktan mutluydu. Yüzündeki tebessüm görülmeye değerdi.  İlhan Basmacı - Ailem Dergisi, Sayı: 123  Paylaş
  Kutlu Doğum Haftası’nda her eve,her gönle kapı aralamaya ne dersiniz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah razı olsun çok güzel etkinlikler bunlar