Özel Gün ve Gecelerimiz ve Mevlid Kandili [Kutlu Doğum] Forumundan Kutlu Doğum Haftasında Yapılacaklar Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kutlu Doğum Haftasında Yapılacaklar

  Reklam
  Kutlu Doğum Haftası

  "Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."
  (Enbiya Suresi, 107)
  Bu pazar gecesi (8 Mart = 11 Rebiü'l-Evvel) Kâinatın İftihar Kaynağı, İnsanlığın Zirvesi ve En Büyük Önder'i olan Hazreti Muhammed Aleyhissalatü vesselam Efendimizin doğum yıldönümüdür.
  Yapılan hiçbir icraat, okunan hiçbir metin, anlatılan hiçbir kıssa O'nu tam manasıyla anlamaya elbette yeterli değildir.
  Ancak bugün insanlığın içinde bulunduğu buhranlı ortamın en büyük nedeninin, O'nun tarif ettiği ve yaşadığı gibi yaşamamaktan kaynaklandığı en büyük bir gerçektir.
  Bugün insanlar faiz bataklıklarında boğuluyorsa, aile binasında çatırdamalar varsa, ebedi yaşama arzusunun tatmini için eğlencelerle kendilerini uyutmaya çalışıyor ve bunlar gibi daha nice kaoslarla hayatlar karartılıyorsa bunların tek kurtuluşu O'nu tanımakla ve yaşadığı gibi yaşamakla mümkün olacaktır.
  O yüzden bizler bugünleri fırsat bilmeli, O'nu tanımalı, anlamalı, O'nun gibi yaşamalı ve yaşatmalıyız.
  Bugün bir fırsat, O'nu tanımaya bugün başlayabilirsin:
  1. O'nun güzelliğinin kaynağı olan Kur'anı oku. Oku, çünkü tüm maddi ve manevi dertlerin dermanı O'nda. O'nu anlamadan, O'nunla yaşamadan hayat hayat değil.
  2. O'nun hayatını oku. İnsanlara örnek olan hayatından bazı kesitleri ailenle ve yakınlarınla paylaş, Oku ve paylaş ki, O'nu örnek alan insanlar ancak bu dünyayı yaşanabilir yapabilirler.
  3. O'nun hakkında bilmediklerini öğren. Öğren ki, O'nun hakkında hem kendi yanlışlarını, hem de başkalarının yanlış bildiklerini düzelt.
  Özetle; oturacağız, bugün Peygamberimizin doğum günü, "Allah'ım! Bu mübârek günün yüzü suyu hürmetine ben söz veriyorum ki İslâmiyet'i öğreneceğim ve yaşayacağım." diyeceğiz. Peygamberimizin hayatının gayesi olan Kur'an'ı anlama gayretine gireceğiz. Sonra da Peygamber Efendimiz, ne yapmış, nasıl yaşamış, namazını nasıl kılmış, orucunu nasıl tutmuş, sıkıntılara nasıl katlanmış, nasıl duâ etmiş, Allah'tan neler istemiş, ümmetine neleri tavsiye etmiş, bütün bunları düşüneceğiz. O'nun hayatına dair yazılmış bir kitabı okuyacağız. Sonra da yaptıklarını kendimize örnek alıp hayatımıza katacağız; yâni sünnetine uyacağız...
  Mevlid Kandili'nizi tebrik ederiz...  Paylaş
  Kutlu Doğum Haftasında Yapılacaklar Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  RAHMAN RAZI OLSUN KARDESİMM ÇOK SAGOLL... 3. 3
  Allah razı olsun kardeşim şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler derim hep derim demelimiyim bilmiyorum ruhumu kirleten şarkı sözlerini ezberlemez o boş şiirleri okumazdım ben geri dönemem evet ama çocuklarıma inşallah yardımc ı olabilirim onların ruhları boş şeylerle kirlenmez umarım hayat çok zor sen yapıyosun yıkıyorlarmevlit kandilinde yapılacaklar,  mevlit kandili yapılacaklar,  mevlüt kandilinde yapılacaklar,  mevlid kandilinde yapılacaklar,  kutlu doğum haftası yapılacaklar,  mevlid kandili yapılacaklar,  kutlu doğum haftası için yapılacaklar