İslam Dini ve İman Bölümü ve Meleklere İman Forumundan Melekler Nasıl Varlıklardır ve Neden Göremiyoruz? Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Melekler Nasıl Varlıklardır ve Neden Göremiyoruz?

  Reklam
  Melekler Nasıl Varlıklardır ve Neden Göremiyoruz?

  Melekler Allah'ın nurdan yarattığı, gözümüzle göremediğimiz ruhanî varlıklardır.
  Melekler, sırf hayır işlemek ve Allah'a ibâdette bulunmak için yaratılmışlardır. Kötülük yapmaya kabiliyetleri yoktur. Çünkü Allah onlara, şehvet ve gazap gibi kötülüğe itici duygular vermemiştir.
  Meleklerin bizim gibi yemeleri içmeleri, yatıp uyumaları, evlenip çoğalmaları da yoktur. Onlar için erkeklik - dişilik söz konusu değildir. Gökte, yerde, her tarafta bulunurlar; kısa zamanda en uzak mesafeleri aşıp gitmeye, diledikleri şekil ve surette görünmeye güçleri yeter. Allah, onlara bu kuvveti vermiştir.
  Melekler, gece gündüz Allah'a ibâdetle, zikir, tesbih ve takdîs ile meşgul olurlar. Bu, onların gıdası hükmündedir. Allah'a asla isyan etmez, onun emirlerinden zerre kadar dışarı çıkmazlar. Mâsum ve itâatlidirler.


  Mehmet Dikmen  Paylaş
  Melekler Nasıl Varlıklardır ve Neden Göremiyoruz? Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahu teala insanların görebilme sınırı vermiştir. İnsanlar meleklerden daha üstün bir vasıfta yaratılmış olsalar da amelleri ile de bunu göstermeleri meleklerin temizliğinin üstüne çıkmaları gerekir.mustafa. islamoglu meleklernasil varliklardir