Kıssalar Dini Hikayeler Öyküler ve Kur'anda Kıssalar/ Kur'an Öyküleri Forumundan Hızır Aleyhisselam Ab-ı Hayat Suyunu Neden İçti Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Hızır Aleyhisselam Ab-ı Hayat Suyunu Neden İçti

  Reklam
  Ben bazen düşünüyorum şükredecek okadar çok şey var ki.mesela hiç düşündünüz mü dünyaya Müslüman olarak gelmeseydik.Hıristiyan, Yahudi yada dinsiz olarak gelseydik ama şükürler olsun Müslüman olarak gelmişiz.Ben buna her namaz da şükrederim.Çünkü Müslüman olarak yaratmasaydı ALLAH, günahkar olarak yaşayıp gidecektik.Sonumuz cehennem olacaktı.En önemlisi Peygamberimizin şefaatından mahrum olacaktık.
  Evet Peygamberimizin şefaati.Yine şükürler olsun ki Peygamberimizin ümmeti olarak yaratmış bizi ALLAH. Hem Müslüman olarak hemde peygamberimizin ümmeti olarak dünyaya gelmek en büyük nimet bence. Öyle ki Peygamberimiz (s.a.v) mahşer günü tüm ümmetine şefaatçı olacak biz bunu ne kadar farkındayız bilmiyorum ama hayatında hiç iyi bir amel işlememiş sadece LA İLAHE İLLALLAH demiş günahkar ümmetlerine bile şefaat için ALLAH a yalvaracak. Bu bence eğer farkına varırsak çok büyük bir nimet.

  HIZIR ALEYHİSSELAM NEDEN Ab-ı Hayat suyunu İÇTİ


  Hızır aleyhisselamı hepimiz biliriz.( gerçek adı belyadır)O nun Abı hayat suyundan içtiğini ve kıyamete kadar ALLAH yolunda hizmet edeceğinide. peki neden içti Abı Hayat suyunu hiç merak ettiniz mi.Hızır Aleyhisselam bir gün gökyüzüne derin derin bakar öyle derin bakar ki ARŞ_I ALAda yazılı olan FATİHA suresini görür.Fatiha suresine aşık olur.ALLAH a yalvarır Ne olur YARABBİ bu sureyi bana indir.Fakat ALLAH şöyle der.
  ---Ben bu sureyi Alemlere rahmet olarak göndereceğim Hz. Muhammed (s.a.v) indireceğim.
  Tabi Hızır Aleyhisselam bunu duyunca ALLAH a tekrar yalvarır.
  ---YABBİ ne olur beni Hz. Muhammede (s.a.v) ümmet olarak ulaştır.der ve duası kabul olur.
  Bilindiği gibi Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden (s.a.v) binlerce yıl önce doğmuştur.Fakat Peygamberimizi (s.a.v) görmek ve O na ümmet olmak için ALLAH a yalvarır duası kabul olur ve ölümsüzlük (Abı Hayat) suyundan içer.Peygamberimiz (s.a.v) Hızır Aleyhisselamla sohbet ettiği kaynaklarda vardır.Halen belki aramızda ALLAH için kıyamete kadar hizmet edecektir.
  Düşünün Hızır Aleyhisselam Peygamberimizden (s.a.v) binlerce yıl önce Peygamberimize (s.a.v) ümmet olabilmek için ALLAH a yalvarmış.Peygamberimize (s.a.v) ümmet olmak işte bu kadar önemli biz ise Peygamberimizin (s.a.v) Ümmeti olarak dünyaya gelmişiz bu nimetin kıymetini biliyomuyuz. Bunun için Şükür ediyomuyuz
  ALLAH IM BİZİ MÜSLÜMAN OLARAK YARATTIĞIN VE PEYGAMBERİMİZİN (S.A.V) ÜMMETİ OLARAK YARATTIĞIN İÇİN SANA SONSUZ KERE ŞÜKÜRLER OLSUN.


  Paylaş
  Hızır Aleyhisselam Ab-ı Hayat Suyunu Neden İçti Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allahım Sana Hamdolsun Ki Yüce Peygamberimize ümmet Olarak Dünyaya Geldik 3. 3
  hamdolsun..hamdolsun... 4. 4
  çok şükür Evet Bende Dinlediğim Bi Radyodan Anetnot Aktarmadan Edemeyeceğim Insanların Mutsuz Olmalarındaki Sebeb şükürsüzlükmüşbelya ne demek,  kuranda abı hayat suyu,  abı hayat suyunun hikayesi,  kuranda abı hayat,  abı hayat suyu hikayesi,  belya nedir,  belya hizir