Kur'an-ı Kerim ve Kur'an Meali Forumundan Vesvese Ile Ilgili Ayetler,Kuranda Vesvese Ayetleri Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Vesvese Ile Ilgili Ayetler,Kuranda Vesvese Ayetleri

  Reklam
  Kuranda vesvese

  Güzel Kurani kerimimizde geçen vesvese ile ilgili ayetler. Kuranda geçen vesvese ile ilgili ayetler tarafmizca seçilip otomatik listelenmekte.
  Kuranda vesvese ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor
  4:119 - Allah o şeytana lanet etti. Ve o da: "Elbette senin kullarından belirli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara sokacağım, ve onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler" dedi. Kim Allah'ı bırakıp da şeytanı dost edinirse, şüphesiz o, apaçık bir ziyana uğramış olur.
  4:120 - Şeytan onlara vaad eder ve onları boş umutlarla oyalar. Oysa şeytanın onlara vaadi, aldatmadan başka bir şey değildir.
  7:20 - Derken onların, kendilerinden gizli kalan çirkin yerlerini kendilerine göstermek için onlara fısıldadı: "Rabbiniz, başka bir sebepten dolayı değil, sırf ikiniz de birer melek ya da ebedî kalıcılardan olursunuz diye sizi şu ağaçtan men etti." dedi.
  7:201 - Allah'tan korkanlar, kendilerine şeytandan bir vesvese iliştiği zaman, durup düşünürler de derhal kendi basiretlerine sahib olurlar.
  20:120 - Nihayet şeytan ona vesvese verdi. Şöyle dedi: "Ey Âdem! Sana sonsuzluk ağacını ve çökmesi olmayan bir saltanatı göstereyim mi?"
  50:16 - Andolsun insanı biz yarattık ve nefsinin kendisine fısıldadıklarını biliriz. Ve biz ona şah damarından daha yakınız.
  114:4 - O sinsi vesvesecinin şerrinden.
  114:5 - O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar.  Paylaş
  Vesvese Ile Ilgili Ayetler,Kuranda Vesvese Ayetleri Mumine Forum