Kur'an-ı Kerim ve Kur'an Meali Forumundan Kuranda geçen böbürlenmek ile ilgili ayetler Hakkında Kısa Bilgi
 1. 1

  Reklam

  Kuranda geçen böbürlenmek ile ilgili ayetler

  Reklam
  Kuranda böbürlenmek ile alakali tahmini 8 ayet geçiyor

  4:36 - Allah'a ibadet edin ve O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Sonra anaya, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, akraba olan komşulara, yakın komşulara, yanında bulunan arkadaşa, yolda kalanlara, sahip olduğunuz kölelere iyilik edin. Şüphesiz Allah, kibirlenen ve övünen kimseyi sevmez.

  9:25 - İnkâr kabul etmez bir durumdur ki, Allah size birçok yerde yardım etti. Özellikle Huneyn Günü ki, o gün kendi çokluğunuz size güven vermişti de o gün size onun bir faydası olmamıştı. Yeryüzü bütün genişliğine rağmen başınıza dar gelmişti. Sonra da bozguna uğrayarak gerisin geri dönüp kaçmaya başlamıştınız.

  11:10 - Ve şayet ona dokunan bir sıkıntıdan sonra bir nimet tattırırsak, "Artık benden bütün kötülükler silinip gitti." der, mutlaka böbürlenir ve şımarır.

  17:37 - Yeryüzünde kibir ve azametle yürüme! Çünkü sen asla yeri yaramazsın ve boyca da dağlara erişemezsin.

  31:18 - "Hem insanlara karşı avurdunu şişirme (kibirlenme) ve yeryüzünde çalımla yürüme. Çünkü Allah övünen ve kuruntu edenlerin hiçbirini sevmez.

  54:25 - "Zikir, aramızdan ona mı bırakıldı? Hayır o, yalancı, küstahın biridir" (dediler).

  54:26 - Yarın onlar, yalancı, küstahın kim olduğunu bilecekler.

  57:23 - Böylece elinizden çıkana üzülmeyesiniz ve Allah'ın size verdiği nimetlerle şımarmayasınız. Çünkü Allah, kendini beğenip böbürlenen kimseleri sevmez.


  Paylaş
  Kuranda geçen böbürlenmek ile ilgili ayetler Mumine Forum

 2. 2
  Reklam
  Allah acze ve celle razı olsun paylaşım için..kuranda güvenilir olun ile ilgili ayetler,  kuran da geçen kibir ayetleri,  kibir böbürlenmek 0,  kibirlenmek kuranda hangi ayette geçer